Diskuse k Wikipedii:Pod reálnou lípou/Brno, 19. října 2016

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

WikiBlame[editovat zdroj]

Díky za informace o dalším programově nabitém brněnském srazu. Našla by se někde základní informace o WikiBlame i pro neúčastníka? Formulář, který se zobrazí po kliku na odkaz, moc informací nenabízí. Zaujal mne hlavně název nástroje, kde stojí anglické slovo "vina, obvinit" :-) --Cheva (diskuse) 10. 11. 2016, 20:30 (CET)

@Cheva: Nestihlo se to probrat, tak jsem to zařadil na program listopadového srazu. Vyčkej tedy prosím na zápis z něj, díky za zájem. --Blahma (diskuse) 14. 11. 2016, 10:13 (CET)

Pár poznámek[editovat zdroj]

  • Jakým nástrojem se dá zjistit návštěvnost článků podle hodin?
  • Nerozumím, jak zákon na ochranu osobnosti souvisí se získáním fotky Ivo Možného. Samotná portrétní fotka nahraná na Commons přece zákon na ochranu osobnosti porušovat nemůže. To by jim musel z Commons někdo další stáhnout a použít v nevhodných souvislostech. Nebo se mýlím?
  • Do kdy si chcete nechat skener? V Praze bychom pro něj pomalu zase našli využití. Co takhle předání na Wikikonferenci?

--Vojtěch Veselý (diskuse) 13. 11. 2016, 00:52 (CET)

@Vojtěch Veselý: Ahoj, odpovídám:

  • Na návštěvnost podle hodin není nástroj, jsou k tomu jen hrubá data, která si musíš zpracovat sám. Jsou to tatáž data, ze kterých vycházejí i všechny existující nástroje. Ke stažení jsou zde: [1]
  • Máš svým způsobem pravdu, ale protože univerzita musí být jako velký subjekt opatrnější a toto je navíc prakticky systémová změna, zjišťuje nám teď právník, jaké to má souvislosti. S přihlédnutím k jeho závěrům se pak bude univerzita stavět k dodatečnému uvolňování starších fotografií vyobrazujících osoby.
  • To záleží na datu, v němž v MZK proběhne skenovací workshop – zatím je stále v jednání. Jak se něco dozvím, dám vědět, nejpozději do té Wikikonference.

--Blahma (diskuse) 14. 11. 2016, 10:25 (CET)