Diskuse k Wikipedii:Editační filtr

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Archivy
Archivy:


Bezdůvodné upozornění[editovat zdroj]

Když chci přepnout vizuální editaci na editaci kódu tak mi to napíše, že musím uložit změny. A když to udělám, napíše mi to, že nemám tolikrát upravovat. Prosím, opravte to!!! – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel Kjůba39 (diskusepříspěvky)

Přidávání ikonky srbské vlajky[editovat zdroj]

Dobrý den, ve svém pískovišti pracuji na jednom článku. Chtěl jsem do tohoto článku přidat ikonku Srbské vlajky, ale ejhle, wikipedie mi to zakazuje, protože příkaz na vytvoření Srbské vlajky je stejný, jako jedno sprosté slovo :D. Předem děkuji za pomoc. --Jack Midnightpaw (diskuse) 8. 2. 2018, 21:07 (CET)

Filtr kvůli tomuto není nutné upravovat, použijte oficiální ISO 3166-1 zkratku SRB, tedy {{flagicon|SRB}}. --Vachovec1 (diskuse) 8. 2. 2018, 21:17 (CET)
Mockrát děkuji --Jack Midnightpaw (diskuse) 8. 2. 2018, 21:29 (CET)

Zapnutí filtru při odstranění nefunkčního odkazu[editovat zdroj]

Chtěl jsem smazat nefunkční odkaz (stránka neexistuje) a vyskočilo na mě toto:

Editační filtr zaznamenal možnou problematickou editaci. Editační filtr detekoval, že jste svou editací odstranil z článku referenci. To může být samozřejmě v pořádku, například byla-li v článku nějaká reference nevěrohodným zdrojem. Tedy pokud máte dobrý důvod referenci odstranit, můžete novou verzi článku uložit podle svého původního úmyslu, ovšem nezapomeňte vyplnit shrnutí editace. Přesto bude taková editace označena za podezřelou (neboť většina odstranění referencí jsou vandalismy) a bude zkontrolováno patrolou, zda bylo odstranění reference skutečně na místě. Neváhejte ohlásit falešné poplachy filtru nebo jiné podněty pro vylepšení filtru.

Tak ohlašuji.

109.80.241.244 10. 2. 2018, 01:11 (CET)

Děkujeme za informaci. Není bohužel možné strojově snadno ověřit, zda je odkaz skutečně platný, tak dobrou automatickou inteligenci ještě k dispozici nemáme ;). Falešným poplachem je myšleno spíše editace, ve které k odstranění reference ani nedošlo. --Martin Urbanec (diskuse) 10. 2. 2018, 15:08 (CET)