Diskuse k šabloně:Infobox - kraj

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Bylo by fajn sjednotit názvy parametrů s {{Infobox - okres}}:

význam IB okres IB kraj návrh úpravy
kraj {{{kraj}}} není stále máme 2 typy krajů a zdá se mi, že alespoň v IB okres (u obcí a částí obcí radši spíš ne) by mohly být oba -> rozdělit na {{{samosprávný kraj}}}(?) a {{{územní kraj}}}(?)
okres není není vzhledem k používání IB okres i pro ORP (viz, i v dalších) doplnit v tomto IB {{{okres}}} výhradně pro použití u ORP
město {{{sídlo okresu}}} {{{město}}} u kraje upravit na {{{krajské město}}}; vzhledem k používání IB okres i pro ORP doplnit(?) v tomto IB ještě jeden parametr, možná {{{město}}}(?), nebo mít jen jeden parametr a ten přejmenovat(?)
nejvyšší bod není {{{nejvyšší}}} přejmenovat na {{{nejvyšší bod}}}, pro okres nezavádět(?)
počet okresů není {{{okresy}}} u okresu logicky není, u kraje upravit na {{{počet okresů}}} (viz níže)
počet obcí s rozšířenou působností {{{počet ORP}}} {{{orp}}} sjednotit na {{{počet ORP}}}
počet obcí s pověřeným OÚ {{{počet POÚ}}} {{{pou}}} sjednotit na {{{počet POÚ}}}
Local administrative unit {{{NUTS}}} není u krajů logicky není, u okresů upravit na {{{LAU}}}
ISO 3166-2:CZ {{{ISO}}} {{{iso}}} u krajů upravit na {{{ISO}}}
CZ-NUTS není {{{nuts}}} u okresů logicky není, u krajů upravit na {{{NUTS}}}
SPZ/RZ {{{SPZ}}} {{{rz}}} u krajů upravit na {{{RZ}}}

--Harold (diskuse) 9. 9. 2019, 19:39 (CEST) Doplněno o využití IB okres u ORP. --Harold (diskuse) 10. 9. 2019, 08:04 (CEST) Doplněno rozdělení krajů. --Harold (diskuse) 10. 9. 2019, 13:09 (CEST)

Když už jsme u toho, asi by mohlo dojít k přejmenování: {{Infobox - okres}} -> {{Infobox - český okres}}, {{Infobox - kraj}} -> {{Infobox - český kraj}}. A případně i k modernizaci designu tak, aby odpovídaly jiným českým místopisným infoboxům. --Harold (diskuse) 11. 9. 2019, 07:26 (CEST)

Jen podotýkám, že tu máme (co vím tak) záměrně {{Infobox - sídlo}} vs. {{Infobox - sídlo světa}}. --Matěj Suchánek (diskuse) 12. 9. 2019, 19:12 (CEST)
Díky, vím o tom. Pak tu zas máme {{Infobox - česká obec}}... Měl jsem v plánu se v dalších krocích podívat na české infoboxy sídel (obec, městská část, sídlo) a případně navrhnout přesun. Zdá se mi, že by ty názvy měly být jednoznačné - pokud se infoboxy týkají výhradně českých témat, měly by to ukazovat už v názvu. Pokud bych tu byl nový a neorientoval se tu, předpokládal bych, že IB sídlo je nějaká univerzální šablona. IB kraj jsem teď odstraňoval ze dvou polských vojvodství. --Harold (diskuse) 12. 9. 2019, 20:17 (CEST)