Diskuse:Wikimedia Česká republika

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 7 lety od uživatele Blahma v tématu „O pět let později…

Významnost?[editovat zdroj]

Jistě, jako člen sdružení bych to možná říkat neměl, ale nemůžu si pomoct: Pokud by se na Wikipedii objevil článek o nějakém jiném ~30členném občanském sdružení, bez nezávislých zdrojů, pochybuju, že by tu vydržel dlouho. Opravdu mi to nepřijde (zatím) jako encyklopedicky významné téma. IMHO by to asi patřilo spíš jako jedna věta do (chybějícího) odstavce o pobočkách v článku Wikimedia Foundation. (Dal bych do článku šablonu, kdyby vypadala jako kdysi…) --Mormegil 19. 4. 2009, 19:40 (UTC)

OK. A co to přesunout do jmeného prostoru Wikipedie?--Juan de Vojníkov 19. 4. 2009, 20:10 (UTC)
Z principu máte pravdu. Má to svá ale. Raději bych viděl přesměrování, čeští čtenáři to budou hledat spíš tady. A co až se někdo vrhne na Foundation, udělá tam 20-30 odstavců o národních wikiorganizacích a rozepíše se obecně, budeme heslo zas osamostatňovat? Je to stejné, jako u všech hesel o organizacích, napřed stačí heslo ústředí, pak svazy či kraje, pak nejdůležitější kluby, které se prosadí do tisku atd--Zákupák 19. 4. 2009, 20:16 (UTC)

Přesměrovat na sekci Pobočky v článku Wikimedia Foundation podobně jako to mají na anglické Wikipedii. Významné jsou možná tak německá a polská pobočka (např. proto, že vydali DVD, resp. knihu), ale ani ty na anglické Wikipedii nemají vlastní článek. Jinak pro srovnání: Také zde nevedeme články typu Microsoft Česká republika, Google Česká republika, Hewelt Packard Česká republika, PriceWaterhouse Coopers Česká republika apod., ačkoliv ty firmy tu existují a jsou nepochybně významné.
Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 19. 4. 2009, 20:24 (UTC)

O pět let později…[editovat zdroj]

Existuje nějaký nějaký konkrétní důvod pro tento reset? Je tím myšleno, že ten jeden nový zdroj stačí? --Mormegil 5. 2. 2014, 15:44 (UTC)

Myslím si, že dneska už máme k Wikimedii Česká republika zdrojů habaděj, protože v posledních letech např. mnoho jejích předsedů z titulu své funkce vystupovalo v médiích, bylo mnoho publikováno i o její výroční konferenci apod. Určitě by to tady chtělo líp doložit, ale to je tak trochu i neradostná vizitka spolku (se kterou se bude muset něco dělat), že tu tomu tak zatím úplně není a že vůbec ten článek zatím vypadá tak, jak vypadá. Ale ačkoliv jsem členem a tím pádem zaujatý (a ostatně i prostě už jen že jsem wikipedista), tak mi přijde, že ten spolek už dnes encyklopedicky významný určitě je. --Blahma (diskuse) 11. 2. 2016, 22:09 (CET)Odpovědět[odpovědět]