Diskuse:Václav Babinský

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ad upravit:

Důvody jsou zřejmé - neodpovídá to encyklopedickému stylu. Jinak ale musím uznat, že to je perfektní a autorovi gratuluji - ale bohužel v této podobě to do encyklopedie opravdu nepatří a musí to být zásadně překopáno... Cinik 14:11, 20. 6. 2006 (UTC)

Článek se nápadně podobá tomu, na který vede dole odkaz. Je to se souhlasem autora, nebo copyvio? --Pavel Q 23:31, 30. 3. 2007 (UTC)
V Pokraticích stojí jeho údajný rodný dům - uprostřed panelového sídliště, kde bydlíme, stojí v areálu zdejší základní školy stará roubená stavba, o které se traduje, že by mohla být rodným domem Babinského. Babinský se v Pokraticích opravdu narodil, v době jeho narození byly Pokratice daleko za městem Litoměřice - informace o tom, že narodil v Litoměřicích je tudíž faktický nesmysl - Pokratice se součástí města oficiálně staly až po 2. světové válce ** --MiroslavJosef 5. 8. 2008, 11:48 (UTC)
Totéž platí pro úmrtí. Babinský zemřel v Řepích u Prahy, které v té době byly ještě samostatnou obcí, k Praze byly připojeny v roce 1968.

socha Václava Babinského[editovat zdroj]

Vážení,dne 20.8.Lp.2015 byla v Pokraticích instalována socha Václava Babinského.Socha je vyřezána z masivního dubu v životní velikosti.Instalována je V Pokraticích,na rozhraní ulic Květinova-Jabloňova.Bližší informace na tel. č.+420 606 926 880,email.tesarstvi-cenda@seznam.cz .děkuji Čenda Zdeněk Oravec, iniciátor projektu.