Diskuse:TrueType

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Tato stránka by zasloužila upřesnit a doplnit hodně o vývoji (vazba na Apple a MS). Je nesmysl hned ve druhém odstavci (ten je zároveň tím posledním) přeskočit, že OpenType formát (OTF) lepší než fonty TrueType (TT) a fonty postscriptové Type1 (T1) od Adobe, když není zřejmé, co umí TruType. Moc bych to u TTF nerozpitvával, protože záběr je dost široký, než aby byl pochopitelný z jednoho článku na wiki, viz další text. Také tam je o "lokalizování písem". To je něco jiného, když mluvíme pořád o tomtéž souboru fontu. Asi by mělo zaznít, že jde o způsob adresování znaků na konkrétní glyfy (typografické fíčury). Jasně že OTF umí provázat větší počet glyphů než je definováno v Unicode tabulce (srov. BMP a PUA využití pozic v Unicode). Potažmo adresování znaků pomocí názvu glyphů skrz entity nezávisle na encodingu je vlastností html a interpretace prohlížeče dávno před tím, než je zde velmi stroze zmíněno u vzniku OTF. Windows 98 ale také uměl adresovat naráz více pozic pro znaky než 256, a to žádné OTF neexistovaly. Aspoň by zde mohlo být, jak jsou tvořeny TT obrysy glyfů. Teď je jakékoliv srovnání s OT fonty zavádějící. Šlo by aspoň upřesnit, že přípona OT fontu s TT obrysy je vlastně .ttf a jen OT font s T1 obrysy má příponu .otf. Jestli se toho někdo ujme, budu mu vděčný. Robert Janák

Editujte s odvahou. Jistě tématu dobře rozumíte, když říkáte, co zde chybí. Tak proč to nenapravit sám? --Mates (diskuse) 11. 7. 2012, 08:43 (UTC)
Wikipedie nemá žádné zaměstance - vše, co je zde napsáno a zapsáno sem bylo vloženo bezplatně a zcela dobrovolně, takže zde opravdu nelze nikomu nic nijak nařizovat. Pokud Vám zde cokoliv vadí, je vhodné to opravit nejlépe Vašimi vlastními silami. MiroslavJosef (diskuse) 11. 7. 2012, 09:08 (UTC)