Diskuse:Tramvajová doprava v Hradci Králové

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Obnovení[editovat zdroj]

Původní článek byl kolegou Haroldem 9. 12. 2009 přepracován a sloučen do článku Hradec Králové, tyto informace ale následně 17. 11. 2011 kolega Lukax bez náhrady odmazal. Což mi přijde jako škoda a je otázka, co s tímto tématem. Vzhledem k minimálně dvěma nezávislým a netriviálním zdrojům by to mohl být samostatný článek, navíc k němu máme i schematický obrázek. Přímo v článku Hradec Králové by to možná byla nadbytečně rozsáhlá pasáž a souhrnný pro hradeckou městskou hromadnou dopravu nemáme, proto jej obnovuji jako samostatný (a doplňuji zmínku o budoucích plánech), nechávám jej ale klidně pro další „použití“. --Vlout (diskuse) 30. 10. 2015, 14:37 (CET)

Hm, v současném provedení bych to nejradši viděl sloučené do článku Doprava v Hradci Králové (srovnej Doprava v Brně, Doprava v Praze,...), ale to je subjektivní pocit. Zdroje jsou, tak budiž. Vyštrachal jsem pořádný zdroj k tématu, ale abych článek na základě něj přepracoval, na to teď nemám chuť, tak jsem ho jen uvedl. Akorát jsem podle něj upravil info o Gočárovi, protože autor toho zdroje prošel hodně archivních dokumentů, což se mi zdá důvěryhodnější než tvrzení z webu (často přebírané z jednoho zdroje do druhého bez ověření). V souvislosti s tím bych ještě zmínil, že Hinčica žádnou vydanou koncesi na trať z roku 1914 nezmiňuje, takže je otázka, odkud toto tvrzení pochází (vím, web SPVD, ale původně...?). Zároveň konstatuje, že řada dokumentů se nedochovala, takže od roku 1900 do poslední zmínky o možném projektu v roce 1922 je řada hluchých míst. K roku 1914 uvádí, že v archivech je jediná zpráva, v níž v listopadu městská rada stále trvá na projektu a stavbě trati. Jenže to už byla válka a zahájit takovou stavbu bylo už asi skoro nemožné. Proč nebyla trať postavena dřív (jeden projekt vznikl 1899, další, i když podobný, 1911, a ten byl podrobně rozpracován a vypadalo to už na spadnutí), k tomu nelze ze zachovaných archivních dokumentů podle Hinčici nic říct. Ale to jen tak pro info. --Harold (diskuse) 30. 10. 2015, 19:37 (CET)
Díky za doplnění informací. Nejlepší by asi opravdu bylo to začlenit do souhrnného článku o dopravě v Hradci, ale i kdyby jej nikdo nenapsal, bude i tak výborné, pokud byste současný článek rozšířil. Je to takové nečekané a raritní téma, takže velmi zajímavé. Zdravím, --Vlout (diskuse) 30. 10. 2015, 21:24 (CET)

Schéma 21. století[editovat zdroj]

@Filip Jakš: Můžu poprosit o uvedení zdroje, ze kterého jsi vycházel při tvorbě File:Königgraz trams.png? Díky. --Harold (diskuse) 19. 5. 2017, 08:27 (CEST)