Diskuse:Symfonie č. 8 (Mahler)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Obrovská práce[editovat zdroj]

Vytvořil jste obrovský a důležitý článek, kolego Pavouku. Za tu obětavou práci Vám patří mnoho srdečných díků. Nějaké maličkosti se najdou, ale jen maličkosti. --Zbrnajsem (diskuse) 31. 1. 2019, 10:23 (CET)

Náměty k rozvoji[editovat zdroj]

Děkuji za překlad důležitého a pěkně napsaného článku. Pár námětů pro vylepšení na úroveň NČ:

  • Bylo by dobré, aby si to přečetl nějaký člověk s dobrým hudebním vzděláním, zejména pasáže popisující samotnou hudbu. Jsou obtížné a jsou přeloženy jen laicky, bez použití správné terminologie. Snažím se je korigovat jak dovedu, ale přece jen nejsem muzikolog.
  • Je potřeba doplnit recepci Osmé v Česku, zejména by tam mělo být podrobně o Neumannových nahrávkách všech Mahlerových symfonií, pořízených před asi 40 lety. Také vypátrat případnou českou literaturu o tomto tématu a přidat ji sem, případně další poznatky začlenit do textu (v ideálním případě dodat i německou literaturu, která asi bude nejkvalitnější, ale to už by byl úkol na super-DČ).
  • Cizojazyčné citáty, které se objevují, např. latinské názvy částí skladby, by měly být obaleny šablonou Cizojazyčně.
VyřešenoVyřešeno (snad všude) --Pavouk (diskuse) 11. 2. 2019, 16:54 (CET)
  • Jen Symfonie č. 8 nebo Osmá symfonie nebo Osmá (může se to střídat pro větší pestrost), ale ne třeba 8. symfonie apod., v každém případě však kursivou a bez uvozovek. Vůbec uvozovkami šetřit, oproti angličtině se ve spisovné češtině objevují méně.
VyřešenoVyřešeno varianta "8. symfonie" vypuštěna, pár uvozovek ubráno.--Pavouk (diskuse) 11. 2. 2019, 16:54 (CET)
  • Doplnit chybějící vnitřní prolinky na netriviální encyklopedicky důležitá témata bez ohledu na to, zda příslušné články v češtině existují nebo ne.
VyřešenoVyřešeno Prolinky přidány. Kde u osob neexistuje článek, přidána stručná charakteristika. --Pavouk (diskuse) 11. 2. 2019, 16:54 (CET)

Hodně zdaru a ještě jednou děkuji,--Ioannes Pragensis (diskuse) 9. 2. 2019, 09:57 (CET)