Diskuse:Strana Práv Občanů

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dimitrov[editovat zdroj]

Je bývalý poslanec ČSSD Dimitrov již členem SPO, a tedy poslancem za tuto stranu? V této chvíli se mi nepodařilo najít zdroj, který by to dokládal, i v referencích článku je pouze věta, že „... podal přihlášku do Strany práv občanů“, což nerovná se „,že je členem strany.“ --Kacir 12. 1. 2010, 22:21 (UTC)

Těžko říct. Ten samý zdroj tvrdí, že k Zemanovi "Dimitrov je prvním poslancem ČSSD, který k Zemanovi přeběhl.". Ale při povrchnosti našich masmédií lze těžko říct, zda je "podal si přihlášku" synonymem pro "vstoupil" či "přeběhl k Zemanovi" synonymem pro "opustil ČSSD a do Zemanovy strany teprve vstoupí". Myslím, že se ale během krátké doby dočkáme nějakého jasného a nedvojznačného prohlášení o tom, že je členem. Ta tvoje stávající veze je po tu dobu ucházející. --Dezidor 12. 1. 2010, 22:58 (UTC)
Dobře, myslím, že wikipedie v tomto smyslu zachová konzervativní, zdrženlivý přístup a radši se vyhne interpretaci, že již do PSP vstoupila 8. politická strana, pak se doplní počet stran v PSP ČR. Věřím, že se ref s jednoznačným tvrzením objeví brzy. --Kacir 12. 1. 2010, 23:03 (UTC)

Aktuálně[editovat zdroj]

Nevím, jak je to u ostatních politických stran, ale tato část ( aktuálně )mě osobně přijde neencyklopedická a nevím, do jaké míry je ve shodě s wiki. --Bernix 14. 8. 2010, 20:04 (UTC)

Chce to psát nadčasovým stylem a nadepsal lépe, ale značná část těch informací (počet senátních kandidátů, snaha o sjednocenou frontu proti Nečasově/Kalouskově vládě atd.) mi přijde užitečná. --Dezidor 14. 8. 2010, 20:08 (UTC)

Užitečné ano, ale podle nadpisu počítám to zmizí za chvíli v zapomnění (se to smaže). Tak tam psát i neúspěchy a shromažďovat. --Bernix 14. 8. 2010, 20:13 (UTC)

"Levicová strana"[editovat zdroj]

SPO(SPOZ) je sociálně demokratická, což jak my co politologii studujeme/máme vystudovanou/zajímame se o pilitiku, víme že je pravice (resp. středopravice), a ačkoli spousta zanků je podobných, sama strana se interpretuje jako pravicová (resp. středopravicová) --- Wikipedista:HOMEY 23.02.2017 - 15:10

Národní socialismus[editovat zdroj]

Myslíte si, že ač se tak strana nenazývá, je v podstatě národně sociální?--86.49.12.74 1. 2. 2018, 13:47 (CET)

Zemanovci[editovat zdroj]

@Zix, Harold: Bylo by vhodné podotknout, že zatím k přejmenování nedošlo. Zřejmě o něm dnes rozhodli, nicméně v rejstříku politických stran a hnutí jsou vedeni jen jako „Strana Práv Občanů“ (taktéž ve svých vlastních stanovách). Kdyby Wikipedie občas počkala, až se avizované změny opravdu odehrají, asi by nic nezkazila. --Vlout (diskuse) 28. 3. 2018, 21:51 (CEST)

Ano, přesně tohle jsem měl tím vráceným přesunem na mysli. Navíc ani nevím, kde je ta jistota, že nový název bude oddělen spojovníkem/pomlčkou a bude přesně v takovém tvaru. Bohužel se nezřídka stává, že příliš horliví editoři (neregistrovaní i registrovaní) mění něco prakticky "live" kvůli tomu, že o nějaké chystané změně referují média, i když ta změna reálně proběhne až za nějaký čas. Ale tento článek není téma, kterému bych se nějak věnoval, zachytil jsem to jen náhodně, takže případný další postup nechávám na jiných. --Harold (diskuse) 29. 3. 2018, 07:45 (CEST)
@Zix, Harold: Podle tohoto zdroje [1] by případně mohlo jít o název „Strana Práv Občanů ZEMANOVCI“. Čili článek vrátím zpět, protože bude vhodné vyčkat, až se skutečně přejmenují a jaká konkrétní podoba názvu bude zvolena. --Vlout (diskuse) 29. 3. 2018, 09:32 (CEST)
Koukám teď na Vnitro a od včerejška se už strana jmenuje "Strana Práv Občanů ZEMANOVCI". --Harold (diskuse) 24. 4. 2018, 16:09 (CEST)
@Harold: Změnil jsem a doplnil poznámku o vývoji názvu. Třeba to kolega Bazi bude chtít ještě nějak upravit. --Vlout (diskuse) 26. 4. 2018, 15:35 (CEST)
Když už jsem byl vyzván, přidal bych jen informaci o tom, že běžně se v textech neprávní povahy uvádí ten název v souladu s pravopisem, a to zpravidla Strana práv občanů Zemanovci. Bohužel při návratu k dřívějšímu názvu nám teď zase trochu chybí aktuální výskyty vč. dodatku se Zemanovým jménem, ale myslím, že poměrně výmluvné jsou i články pojednávající o samotném přejmenování, např. [2] nebo [3]. --Bazi (diskuse) 26. 4. 2018, 17:52 (CEST)
Kdybyste chtěl měnit, klidně. Třeba v infoboxu oficiálně a v úvodu článku podle pravopisu? Jen návrh. Už na tom tak nelpím :-) --Vlout (diskuse) 26. 4. 2018, 18:02 (CEST)

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Strana Práv Občanů. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 25. 8. 2018, 22:01 (CEST)

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 3 externí odkazy či reference na stránce Strana Práv Občanů. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 5. 9. 2018, 04:50 (CEST)