Diskuse:Střední zemědělská škola Český Těšín

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Určitě pro sloučení. --Zdraví Sokoljan (diskuse) 15. 5. 2018, 16:45 (CEST)

Proč[editovat zdroj]

Proč je navrženo sloučení se stránkou Střední zemědělská škola Český Těšín? Pojednání o Školním statku je samostaný útvar, neboť jak SZeŠ, tak i ŠS byly samostatné prvání subjekty, každý se svým vlastním IČ.

Děkuji za odpověď,

Marian Buštík

@Marian Buštík:Návrh na sloučení jsem vložil kvůli zatím nedoložené významnosti /Wikipedie:Encyklopedická významnost, tak jak je psáno v #Nakládání s nevýznamnými subjekty/, zdroje chybí, obsahově/encyklopedicky je článek o školním statku spíše slabší, sloučení sem může smazání zabránit i se zachováním informací. A to je ještě třeba vyřešit zdejší porušení práv.--Horst (diskuse) 16. 5. 2018, 14:18 (CEST)

zdejší porušení práv[editovat zdroj]

Cituji: "A to je ještě třeba vyřešit zdejší porušení práv." - O co přesně jde?

Marian Buštík

@Marian Buštík:Oč jde? O to, že je zde text zkopírovaný odjinud, dokud nebude v OTRS mailové povolení, nebude možno text na Wikipedii vůbec použít. Tzn vyřešit to musíte Vy > vkladatel textu--Horst (diskuse) 16. 5. 2018, 14:50 (CEST)
@Horst: pro pochopení souvilostí musím začít od vzniku Rolnické školy. Text již nekopíruji. Je to text, který je nově vytvořený, sestručněný na fakta - jako jsou datumy a názvy, jména. Souhlasíte s tím, jak text vypadá teď?

Marian Buštík

nedoložené významnosti[editovat zdroj]

Jak doložit významnost? Školní statek Český Těšín patřil mezi oceňovaný zemědělský podnik nejen v regionu, ale i celorepublikově. Jedná potíž je ta, že je o něm málo veřejných zdrojů.

Marian Buštík

@Marian Buštík:Významnost se dokládá dodáním nezávislých, netriviálních a věrohodných zdrojů. Pokud takové zdroje nejsou nebo je jich málo, je to sice smutné, ale takový subjekt prostě ve Wikipedii nebude mít heslo, to právě může řešit sloučení se školou, pokud ho zřizovala nebo k ní patřil. Na druhou stranu, když uvádíte, že byl podnik oceňován, to jistě zaznamenáno někde je, třeba v regionálním tisku či literatuře.--Horst (diskuse) 16. 5. 2018, 14:48 (CEST)

Na tom se pracuje. - Právě jsem vložil informace o dokumentech, které jsou v archivu Opava.

@Horst: - Budou odkazy, které jsou v závěru článku dostačující? Přesvěčte se sám, že přes google je o Školním statku je málo informací, a to i přesto, že hospodařil na více než 300ha.

Marian Buštík

@Marian Buštík:Bohužel k doložení významnosti nebudou stačit, většinou jde o zdroje závislé, či triviální. Máme zde také pravidlo o zakázaném vlastním výzkumu a bádání v archivech je čistý vlastní výzkum. Potřebujeme tedy publikaci, článek, kde o statku někdo psal, za použití třeba archivních materiálů.--Horst (diskuse) 16. 5. 2018, 15:15 (CEST)
@Horst: Ty odkazy na Archív Opava tam nechám. Co se týče článků, na tom se pracuje. Jeden malý, drobný jsem vložil.

Marian Buštík

@Horst: - Dobrý den. Chci se zeptat, zda už je dle vašeho názoru https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koln%C3%AD_statek_p%C5%99i_St%C5%99edn%C3%AD_zem%C4%9Bd%C4%9Blsk%C3%A9_%C5%A1kole_%C4%8Cesk%C3%BD_T%C4%9B%C5%A1%C3%ADn ve stavu ucházejícím?

Marian Buštík