Diskuse:Správa záznamů

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 2 externí odkazy či reference na stránce Správa záznamů. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 5. 9. 2018, 00:32 (CEST)

Přejmenování/Přesměrování[editovat zdroj]

Navrhuji sloučit texty a přesměrovat článek Správa záznamů na heslo Spisová služba.--Petr Říha, Hradec Králové 8. 10. 2019, 19:08 (CEST)

Vidím to podobně. Je třeba dodat, že článek založila kolegyně s tvrzením, že překlad "spisová služba" "Records management" není správný [1], ovšem opomněla tvrzení doložit jakýmkoliv zdrojem (článek je překladem anglického článku a gros tvoří popis něčeho, čemu se v češtině prostě říká "spisová služba", takže z toho nijak nevyplynula nutnost mít více článků). Konečně je třeba uznat, že mohou být různé důvody, proč "anglické" (v Británii, Americe?) pojetí spisové služby je lepší označovat nějakým "doslovnější" překladem, než přímo "spisová služba", ale to nutně nezakládá potřebu mít o tom samostatný článek. Zde asi terminologicky nejzajímavější je norma ISO 15489 (...Records management), kterou Institut pro správu dokumentů přeložil jako ISO 15489 (...Správa dokumentů [!]). --marv1N (diskuse) 9. 10. 2019, 18:05 (CEST)