Diskuse:Společný evropský referenční rámec

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Úrovně SERRJː neozdrojované a nepříliš důvěryhodné[editovat zdroj]

Ten soupis úrovní je spíš taková neozdrojovaná dojmologie. U B2 určitě nejde o znalost maturanta, leda na nějakém lepším gymnáziu (ale tam už si zase mnozí dělají během studia i CAE); úroveň současné státní maturity je teoreticky B1, prakticky spíš míň. Stejně tak u C2 nejde o "úroveň rodiɬého mluvčího"ː řada méně vzdělaných rodilých mluvčích této úrovně jazykové kompetence nedosáhne. Idiomatické vazby a opis významu umí v určité míře už B2 a rozhodně C1. Co znamená "v textu volit vhodný směr pro čtenáře"?. A tak by se dalo pokračovat. Chtělo by to celé přepracovat podle nějakého kompetentního zdroje. --Borzywoy (diskuse) 17. 2. 2016, 22:05 (CET)

Máš pravdu, co píšeš, to mi dává smysl. SERR má oficiální definice i jejich překlady (něco z toho mají i u nás v práci na webu), ale ty zřejmě pod svobodnou licencí jen tak nezískáme. Takže bude i tak nutné parafrázovat. --Blahma (diskuse) 18. 2. 2016, 19:38 (CET)
Nějaké materiály bych k tomu asi doma taky našel, koneckonců je to můj denní chlébː-) Zkusím se na to někdy podívat a poopravit to. --Borzywoy (diskuse) 19. 2. 2016, 08:59 (CET)
Díky. Vidíš, to je další důvod, proč se někdy sejít – na wikisraze nebo i osobně. Já se také okolo těchto věcí motám denodenně, i když víc z technické stránky. --Blahma (diskuse) 19. 2. 2016, 11:47 (CET)

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Společný evropský referenční rámec. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 4. 9. 2018, 23:47 (CEST)