Diskuse:Společný evropský referenční rámec

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Úrovně SERRJː neozdrojované a nepříliš důvěryhodné[editovat zdroj]

Ten soupis úrovní je spíš taková neozdrojovaná dojmologie. U B2 určitě nejde o znalost maturanta, leda na nějakém lepším gymnáziu (ale tam už si zase mnozí dělají během studia i CAE); úroveň současné státní maturity je teoreticky B1, prakticky spíš míň. Stejně tak u C2 nejde o "úroveň rodiɬého mluvčího"ː řada méně vzdělaných rodilých mluvčích této úrovně jazykové kompetence nedosáhne. Idiomatické vazby a opis významu umí v určité míře už B2 a rozhodně C1. Co znamená "v textu volit vhodný směr pro čtenáře"?. A tak by se dalo pokračovat. Chtělo by to celé přepracovat podle nějakého kompetentního zdroje. --Borzywoy (diskuse) 17. 2. 2016, 22:05 (CET)

Máš pravdu, co píšeš, to mi dává smysl. SERR má oficiální definice i jejich překlady (něco z toho mají i u nás v práci na webu), ale ty zřejmě pod svobodnou licencí jen tak nezískáme. Takže bude i tak nutné parafrázovat. --Blahma (diskuse) 18. 2. 2016, 19:38 (CET)
Nějaké materiály bych k tomu asi doma taky našel, koneckonců je to můj denní chlébː-) Zkusím se na to někdy podívat a poopravit to. --Borzywoy (diskuse) 19. 2. 2016, 08:59 (CET)
Díky. Vidíš, to je další důvod, proč se někdy sejít – na wikisraze nebo i osobně. Já se také okolo těchto věcí motám denodenně, i když víc z technické stránky. --Blahma (diskuse) 19. 2. 2016, 11:47 (CET)