Diskuse:Sojuz MS-11

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Návrh[editovat zdroj]

Navrhuji nově používat tabulku pro posádku, kterou jsem použil v článku Sojuz MS-10. Tabulku používají jak na anglické tak i ruské wiki a myslím že to vypadá lépe a je to přehlednější. Pokud však je někdo proti, tak zůstaneme u odrážek. RoCho89 (diskuse) 11. 7. 2018, 10:33 (CEST)

@RoCho89: Osobně souhlasím. ještě upozorním na tento návrh Pod lípou, což je všeobecné diskusní fórum určené právě pro takové obecné rozhodnutí a diskuse. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 7. 2018, 10:38 (CEST)
Mimochodem, na anglické Wikipedii používají dokonce zvláštní šablonu. --Martin Urbanec (diskuse) 11. 7. 2018, 10:41 (CEST)

Díky, šablona by byla určitě ideální, pokud by byla k dispozici. Usnadnilo by to taky editaci. RoCho89 (diskuse) 11. 7. 2018, 11:23 (CEST)

Hm, krčím nad tím rameny. Vidím jak docela silný argument pro - tabulku už používáme u posádek ISS (Expedice 40), i když tam je to nutnost kvůli různému složení posádky v různých fázích expedic; tak argumenty proti - pro náhodné nezkušené přispěvovatele je prostý text přístupnější než šablony (ale zase kolik jich edituje, že) a kdo to předělá u minulých lodí až ke Gagarinovi... Ohledně přehlednosti, tak to je věc názoru. U tří lidí to imo není rozdíl. Takže mi to přijde jako práce navíc s malým přínosem, ale bude to vaše práce navíc a jestli se vám chce, tak proč ne.
V každém případě u stávající tabulky v Sojuzu 10 je výrazný modrý pruh moc křiklavý a název "korporace" je nešťastný, platí totiž pouze pro Roskosmos (a to jen chvilku - od poslední reorganizace) + ze sovětských dob pro lidi z Energije a pár Američanů co letělo v raketoplánu za firmy. Ale NASA, ESA, JAXA atd korporacemi nejsou, sovětští vojenští kosmonauti počínaje Gagarinem taky v korporaci nebyli.. chce to něco obecnějšího - organizace, zaměstnavatel nebo tak. --Jann (diskuse) 12. 7. 2018, 18:52 (CEST)

Maš pravdu Janne, tabulka se může poupravit, ale tabulku sem myslel zavést jen u nových letů sojuzů. Všechny starší bych určitě už nepřepisoval. To by byla práce opravdu na dlouho a hlavně asi zbytečná. Nakonec bude asi nejlepší to nechat jak to je. RoCho89 (diskuse) 12. 7. 2018, 19:13 (CEST)

Asi nejlepší by byla tabulka podle vzoru šablony na anglické wiki, tam "zaměstnavatele" (NASA/ESA/Roskosmos) píšou za jména členů posádky. Bylo by fajn, kdyby někdo takovou šablonu vytvořil pro českou wiki a mohla by být univerzální jak pro Sojuzy tak i budoucí kosmické lodě Federacija, Orion nebo Crew Dragon. Šablona by se postupně začla používat při každé nové misi s posádkou. Pro tuto chvíli článek Sojuz MS-10 upravím a místo tabulky uvedu posádku do odrážek dle starého systému. RoCho89 (diskuse) 12. 7. 2018, 23:13 (CEST)