Diskuse:Sociální služby v ČR

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 2 měsíci od uživatele Riha v tématu „Návrh na zpřehlednění


Návrh na zpřehlednění[editovat zdroj]

Obecně by se konceptuální model poskytování soc.služeb dal popsat trojicí klient - služba - poskytovatel.

Třída uživatelů neboli klientů soc. služeb jsou osoby osamělé, sociálně vyloučené, nebo izolované z důvodu nějakého zdravotního postižení (hendikepu). A samozřejmě osoby ohrožené těmito riziky. Klienti mají různé cíle/motivace a jsou to různé typy osob (možno vyjmenovat).

U služby je možno rozlišit druh (základní + tři další), formu (1-3) a jednotlivé služby je možno blíže popsat např dle MPSV-zde.

Poskytovatelé jsou v různých typech zařízení, s různou působností/dosahem, v různých lokalitách a zaměstnávají odborníky různých specializací (možno vyjmenovat).

Porovnání mezi kontinenty, kulturami atd. zatím zcela chybí, stejně jako mezinárodní srovnání. Zde by snad pomohla univerzitní knihovna, anebo některá katedra?

ČR by měla být samostatná kapitola. Českou legislativu známe. Poskytovatele a jeho služby registruje RPSS a kontroluje inspekce. Výčet poskytovatelů (a souvisejících údajů) v ČR je vlastně ten RPSS. Vzhledem k nově vzniklému článku o něm, je možno tuto kapitolu značně zkrátit.

Toto je návrh. Umím si samozřejmě představit i zcela jinou logickou stavbu článku, ale omezit ho na výčty a českou kotlinku mi připadá škoda.--Petr Říha, Hradec Králové (diskuse) 4. 10. 2021, 21:39 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Můj jetřebistický apel neměl žádnou odezvu a v článku jsou stále nesmyslné věty, takže volím náhradní řešení:
  • mažu šablonu Globalizovat i její komentář,
  • měním název článku, protože se omezuje na pohled vymezený českými zákony a
  • mažu zastaralé údaje a nesmysly.
Sociální služby nejsou moje téma, takže omluva původ. autorovi (@Rudi84:), děkuji za pochopení a těším se na každou konstruktivní změnu. --Petr Říha, Hradec Králové (diskuse) 7. 1. 2023, 16:10 (CET)Odpovědět[odpovědět]