Diskuse:Počítačová grafika

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Článek jsem prakticky celý překopal, nejvýznamnější změny jsou:

  • Doplnění sekce "Historie" volným překladem z en.wiki
  • Doplnění zdrojů
  • Doplnění stručné sekce ASCII art
  • Přepsání nebo vyhození neencyklopedických, nic neříkajících a sporných pasáží
  • Přesunutí části obsahu do článku Počítačová 3D grafika; popravdě řečeno to přesunutí je zrovna teď v té fázi že jsem ten obsah vyhodil odsud a ještě jsem ho nedal tam, což, uznávám, ode mě není úplně hezké... Pracuju na tom, navíc ten obsah určený k přesunutí byl tak jako tak nevalné kvality, tak to snad pár dní vydrží...
  • Výrazné zeštíhlení sekce odkazů na související články. Odkazů bylo původně kolem 45, z toho asi půlka červených a navíc často odkazovaly na články které ani nemají šanci nikdy vzniknout... Jiné zase často odkazovaly na články vzdálené od tématu anebo příliš úzce specializované (téma počítačové grafiky je opravdu široké, nemůžeme odkazovat na všechno z jednoho článku...)
  • Doplnění sekce Externí odkazy

Celkově jsem se při přepracovávání článku zaměřil spíše na to, aby článek podal základní obecné informace a byl jakýmsi rozcestníkem odkazujícím na další konkrétnější články k tématu (3D grafika, Rastrová grafika, Vektorová grafika atd.).

Uznávám že mnou provedené změny byly dost radikální a potenciálně sporné (především vyhození podstatné části původního obsahu) a uvítám jakékoliv připomínky a konstruktivní kritiku. Pokud máte zásadní výhrady proti způsobu jakým jsem článek upravil, byl bych rád kdybychom to nejdřívě probrali v diskuzi než se pustíme do revertovacích válek...

Budu tuto diskuzní stránku sledovat, ale ne věčně. Jestli jste do této diskuze napsali příspěvek určený mně a já jsem do několika dnů neodpověděl, upozorněte mě prosím na mé diskuzní stránce. Děkuji --Kubajzz 9. 1. 2009, 12:15 (UTC)

Chtělo by to vrátit do věty: "větu který používá počítače na syntetické vytváření umělých snímků" (tzv. rendering). Jinak mě to příjde, ikdyž stručné tak přehledné a odkazují na podrobnější články (sám mám snahu to dělat, ale bezvýsledně). Ale grafika je pro mě spíš jenom přiležitostná zábava, takže mě to přijde jako dobrý článek. --Paxan 9. 1. 2009, 13:43 (UTC)
Tu úvodní větu jsem trochu učísnul do obecnější polohy - i pro mne to bylo dost nesrozumitelné ** --MiroslavJosef 9. 1. 2009, 13:54 (UTC)
Úprava MiroslavJosef se mě zdá zlepšení, ale stále mě to příjde trošku utažený za vlasy, ale do počítačové grafiky se nechci moct míchat, přece jenom HW je můj koníček a rozumím tomu víc. --Paxan 9. 1. 2009, 19:11 (UTC)
Jo, děkuji za opravení, původně ta věta byla opravdu dost divná, teď je to aspoň o trochu lepší... Já se přiznávám že mé slohové schopnosti, pokud jde o psaní úvodů, jsou ubohé, takže vítám jakoukoliv pomoc v tomto ohledu. Jinak jsem rád že ta moje verze článku (zatím) nenarazila na něčí odpor a nesouhlas, takže ještě jednou díky za komentáře a opravu a hezký víkend. --Kubajzz 9. 1. 2009, 21:11 (UTC)

Zahajte diskusi ke stránce Počítačová grafika

Zahájit diskusi