Diskuse:Pat

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
ChessSet.jpg Tento článek je sledován účastníky projektu Šachy, jenž se snaží zvýšit úroveň šachových článků na české Wikipedii. Pokud se chcete seznámit s projektem blíže či mu pomoci, nebo se dokonce přímo přidat, navštivte stránku projektu.

Mrkněte, prosím, na článek http://www.blisty.cz/2006/10/5/art30584.html. Je tam něco o tom, že definice v tomto článku není zcela přesná. --83.240.30.40 05:38, 5. 10. 2006 (UTC)

Nemyslím, že je to příliš kritika; píše se tam naopak, že „Na časy se zatím blýská pouze v médiu tradicemi nesvázaném, totiž na internetu.“ Dále se sice poznamenává, že „‚v šachu pat nastává tehdy, když hráč, který je na tahu, není šachován, ale nemůže udělat žádný tah v souladu s pravidly‘ – dodejme jen, že v popsané pozici hráč nemůže být nikdy šachován, kromě patu se může ocitnout nanejvýš rovnou v matu“, ale řekl bych, že to je přijatelná formulace pro vysvětlení této situace; fakt o matu totiž upřesňujeme hned další větou, „V takové situaci se tedy nejedná o mat“. Vylepšení jsou ale samozřejmě vítána. ;-) --Mormegil 08:23, 5. 10. 2006 (UTC)