Diskuse:Ondra Dorian

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Copyright.svg

V článku je použit materiál (https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Ondra_Dorian&oldid=16932684) uvolněný držitelem nebo vykonavatelem autorských práv pod licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0. Povolení bylo doručeno do systému OTRS spravovaného PR oddělením Wikimedia pod číslem 2019021010004063. Materiál pochází z: https://www.csfd.cz/tvurce/90423-ondra-dorian/).

Tato šablona neslouží k prohlášení autora o vlastnictví; vkládá ji pouze tým OTRS poté, co na e-mail permissions-cs@wikimedia.org obdrží jasné potvrzení o uvolnění díla pod danou licencí.

Za OTRS vložil --Michal Lenc (diskuse) 10. 2. 2019, 21:31 (CET)

Jak se zdá, snaha o (self)promo stále pokračuje. :-) Speciální:Příspěvky/AIGrant = Speciální:Příspěvky/AudreyGH, Speciální:Příspěvky/AudreyGrant, Speciální:Příspěvky/Audrey~cswiki, Speciální:Příspěvky/AudreyG.Independent. Ondra Dorian = Andy Zelary, Ondra Zelary. Těch pár komparzových rolí... I když dle EO by to tentokrát možná mohlo i vyjít. :-) --Harold (diskuse) 10. 2. 2019, 18:04 (CET)

Bohužel musím jako správce konstatovat, že byť má článek spoustu vad a nedostatků, nemyslím si, že je možné jej smazat či poslat do odloženého smazání. Byť je samozřejmě zcela evidentní, že jde o promo. Jednak žádná důležitá role, takto bych tam mohl být i já, když občas hraji v ochotnickém divadle; druhak bych si jako modela s článkem na Wikipedii představoval spíš člověka, který fotí pro nějaký (alespoň na národní úrovni) významný časopis. Nikde jsem ale nic podobného nenašel (možná blbě hledám). Že jde o promo dokazují IMHO i x let staré fotky v článku. @AIGrant: Skutečně si myslíte, že jsou tyto fotky vhodné do encyklopedie? Dovedete si představit, že bychom do článku o panu prezidentu Zemanovi vkládali stejné fotky, jako vy vkládáte o panu Dorianovi? Uvědomte si, prosím, že Wikipedie je encyklopedie, nikoli webový hosting. Prosím tedy, abyste styl článku upravila do encyklopedického stylu, a pokud možno, přizpůsobila tomu i fotografie. Fotky ve spodním prádle nepovažuji jako vhodné doplnění encyklopedického článku. Děkuji. --Vojtasafr (diskuse) 11. 2. 2019, 15:30 (CET)@AlGrant: Ping. --Vojtasafr (diskuse) 11. 2. 2019, 16:06 (CET)
Každý člověk by měl, pokud teda zminujete, ze jsme na encyklopedii, se umet vyjadrovat obecne a fakticky. Tento Vas poslední komentar, je celkem dost osobní, az z neco citim, vase nesplněné ambice? Vy jste snad vsechny filmy videl i ty studentské nebo festivalové, nemluvím o divadlení praci, že se tady vyjadrujete jako expert? Tudíž bud Vás nejak tento clovek zaujal a vy se budete muset ve volném case zacit vice zajimát a začít zjistovat, poprípadě více studovat informace o tomto herci anebo se budete muset zdrzet takovych komentaru.Doufam, ze i s kritikou nabídnete pomoct pri zlepseni tohoto clanku? Dekuji --AIGrant (diskuse) 11. 2. 2019, 16:21 (CET)
@AIGrant: Předmět článku, pan Dorian, je mi úplně jedno, stejně jako je mi jedno čtyřista tisíc ostatních předmětů článku. Co mi jedno není, je styl, kterým byl článek napsán, styl, kterým byl protlačen. Nesplněné ambice nemám a rozhodně nehrají roli v mém rozhodování (protože je nemám). Konstatoval jsem, že předmět článku, kterým je pan Dorian, podle mého názoru nesplňuje encyklopedickou významnost tak, jak bychom si to představovali. Navíc je zcela evidentní, že byl protlačen na sílu a zřejmě jeho PR pracovnicí. Nakonec - vyprošuji si, abyste mi radila, kdy se mám zdržet komentáře. Jsem na Wikipedii tři roky a za tu dobu jsem pojal nějaké ponětí, jak má vypadat encyklopedický článek, jak zjistit, zda osoba spolňuje pravidla pro encyklopedickou významnost a jak funguje Wikipedie a její mechanismy. Setkal jsem se též s mnoha slušnými lidmi, kteří napsali článek, ale měl vážné chyby, chtěli s tím pomoci, slušně přišli, slušně poprosili, já jsem jim rád pomohl a oni si má doporučení rádi vzali k srdci. Setkal jsem se též s PR agenturami, které se snažily prosadit článek stůj co stůj a na pravidla Wikipedie a doporučení má, či kolegů, nebrali ohled. S takovými lidmi velmi rychle vyletím, neboť nejsem zvědavý na to, že nám tu budou rozebírat encyklopedii a dělat z ní promo-web. Film jsem neviděl ani jediný, a nevím, proč bych měl. Když kontroluji článek o Léčbě autoimunitních onemocnění pomocí modulace T regulačních buněk (Treg) interleukinem 2, také si nepořídím vadné imunitní buňky, abych léčbu vyzkoušel. Protože to prostě nemá nic společného s encyklopedickým stylem a dalšími pravidly wikipedie.
Připomínám, že ozdrojování článku leží hlavně na Vás. Hlavně kvůli čtenářům, neboť wikipedie je založena na ověřitelnosti. Na všechny nezjevné informace v článku by měl být zdroj. Vizte např. pravidlo ověřitelnost. Mně žádné pravidlo neukládá, že u každého ověřovaného článku si musím dohledávat informace o subjektu článku. Přesto jsem to v tomto případě udělal a hledal jsem. No, moc jsem toho nenašel. Zato Vám ukládá pravidlo článek ozdrojovat a napsat jej tak, aby odpovídal standardům Wikipedie. Toto jste neučinila a ještě mi radíte, co mám dělat. Buď si tedy přestaňte z Wikipedie dělat propagační nástroj a napište normální encyklopedický článek, anebo pokračujte v současném stylu komunikace a tvorby. V prvním případě počítejte s vřelým přístupem kolegů, které jste ještě nenaštvala úplně (já Vám milerád pomohu, pokud o to budete skutečně stát), v opačném případě s vřelýým přístupem fakt nepočítejte. --Vojtasafr (diskuse) 11. 2. 2019, 16:49 (CET)
Však ja jsem Vam nerikala co mate nebo nemate delat, ale pokud tady rikate, ze nekdo hraje "nedulezite" role a pritom, o tom nevíte vsechny informace, tak to uz je trochu problem nebo ne? Nejsem zadna PR agentura, takze ano, budu rada za jakoukoliv pomoc i Vasi, ale trochu by jste mohl snizit temperament, at se nam hezky spolupracuje.Mohl by jste na Vas poslat email, pokud teda mate chut pomoct v tomto usilí nebo kdokoliv kdo ma otevrené hledí. Děkuji. --AIGrant (diskuse) 11. 2. 2019, 16:54 (CET)
Email mám standardně nastavený, využijte tedy prosím funkci "poslat email". Do veřejné diskuse, kterou ihned vidí každý, ho dávat nechci. --Vojtasafr (diskuse) 11. 2. 2019, 17:07 (CET)
Email byl odeslan. Dnes vysel clanek v metru, je k dispozici i rozhovor na DVTV a dalsich veci, takze to je fakt, zadna reklama. --AIGrant (diskuse) 11. 2. 2019, 17:21 (CET)
Domnívám, že tento článek mohl být rychlosmazán s odkazem na kombinaci bodů 5 a 8 (a OS taky mohlo být využito). Včera večer to vzhledem k možnému copyviu nemělo cenu posouvat někam dál. Nyní jsou, jak se zdá, AP vyřešena (očekávaně), čili dál to budu řešit v DoSu. --Harold (diskuse) 11. 2. 2019, 17:18 (CET)
@Harold: Ahoj, v tomto případě bych si body 5 a 8 nebyl tak jistý, neboť byla doložena EV pomocí 2NNVZ. A je na diskusi, zda je to takto dostatečné (ve většině případů vyžadujeme jen 2NNVZ), aneby jestli má být významnost doložena tak, jak ukládá doporučení o významnosti lidí. O tom by se dalo diskutovat v DoSu, smazat stránku pomocí RS, když jsme doteď vyžadovali jen 2NNVZ by bylo jednak na hraně pravidel a druhak nefér. --Vojtasafr (diskuse) 11. 2. 2019, 17:59 (CET)
Nesouhlasím, ale to je fuk. :-) Založil jsem DoS. --Harold (diskuse) 11. 2. 2019, 18:51 (CET)

Ano vy jste kazdemu na celem svete fuk pane Harolde. Nic jste zatim nedokazal, jen umite skodit.--AIGrant (diskuse) 12. 2. 2019, 13:25 (CET)

@AIGrant:
STOP Osobní útoky nejsou na Wikipedii tolerovány. Pokud v nich budete pokračovat, bude vám zablokována možnost editace. Děkuji za pochopení.

--Khamul1 (diskuse) 12. 2. 2019, 13:32 (CET)

Současný stav referencí[editovat zdroj]

Článek je sice dokumentován celou řadou referencí, nicméně nejsem si jist, zda je možné některé z nich považovat z reference z pravém slova smyslu. Konkrétně mám na mysli:

  • Czech Fashion Council. www.facebook.com [online]. [cit. 2019-02-11]. Dostupné online. (česky)  – fakt nevím, zda se dá považovat fotografie na Facebooku za relevantní referenci dokladující nějaký fakt
  • Mladí čeští návrháři se poprvé představili v Londýně. Novinky.cz [online]. [cit. 2019-02-11]. Dostupné online.  - o působení Ondry Doriana není v článku nic
  • Czech Fashion Council. www.facebook.com [online]. [cit. 2019-02-11]. Dostupné online. (česky)  – opět fotografie z Facebooku
  • CZECH CENTRE LONDON. Once Upon a Time at International Fashion Showcase 2015 London. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online.  – video na YouTube, které toho moc nedokumentuje
  • www.csfd.cz [online]. [cit. 2019-02-11]. Dostupné online.  – v tomto ohledu ČSFD nedokládá vůbec nic
  • MATTHEW MCCANN. The Frogs by Aristophanes 2013. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online.  – opět video na YouTube, maximálně jako primární zdroj, který nechává na čtenáři posoudit, koho vlastně na videu vidí

Když to sečtu a podtrhnu, tak zbývají zdroje, které hovoří o tom, že se jedná o adepta herectví, který získal Britské občanství a který vystupoval v několika víceméně komparsních rolích. Faktických relevantních zdrojů, ať už českých nebo zahraničních, které popisují fakta v článku stylem "Ondra Dorian na modní přehlídce tam a tam oslnil..." nebo "Ondra Dorian, hostující člen divadelního souboru toho a toho, předvedl svůj talent...", se bohužel nedostává.

Doporučuji odstranit z infoboxu informaci o Alma mater – dosud nemáme relevantní zdroj, že dotyčný onu školu absolvoval.

Závěrem navrhuji zestručnit velmi obšírnou řádku externích odkazů, který spíše připomíná adresář. --Petr Urbanec (diskuse) 14. 2. 2019, 16:54 (CET)