Diskuse:Obuv na vysokém podpatku

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

2011[editovat zdroj]

Předpokládám, že nově vytvořené změny v MÉM textu nebudou solí v oku kohokoli a nechá jej tak, jak je. V jiné podobě pozbývá smyslu, podstaty a stává se zbytečně zabranou pamětí na serveru. Nejsem rebel ani odpůce autorit s osvědčenými a zaběhnutými praxemi. Přesto budu protestovat proti jakékoli fyzické "opravě" textu v článku HIGH HEELS. Jedná se o plně informativní, poučný a ucelený formátovaný text s logicky uspořádanými odstavci, vzájemně na sebe navazujících. No a pokud by můj článek skutečně někoho "pálil" v očích, nechť jej smaže, ale neopravuje. Nemělo by to smysl. Nejsem sice letitým uživatelem WIKIPEDIE, ovšem po přečtení několika příspěvků jsem pochopil, že jsem vytvořil aspoň tak dobrý informativní článek, jako běžní průměrní příspěvkáři. Bez urážek a napadání. Rád jsem přispěl. Co do formy vzhledu textu, dle WIKIPEDIE zvyklostí, uvidím, jak to půjde. Díky. Jan72Ektol 6. 9. 2011, 01:29 (UTC)

Určitou reakci ke stylu editování najdete ve své diskuzi. Tady Vás chci jen upozornit, že nejde o Váš text. Více naleznete zde. fext 6. 9. 2011, 05:38 (UTC)
Děkuji. Text je skutečně má práce, o to se nehodlám přít. Snad jen podotknu toto. Na téma vysokých podpatků jsem přečetl nespočet článků, nejen v elektronické podobě, ale i tištěné. Vytvořil jsem si svůj pohled a názor. Článek na uvedené téma, bude pokaždé v něčem podobný, ať jej sestaví kdokoli. Telefonní přístroj vynalezli dva lidé současně, nezávisle na sobě. Ovšem patent získal Graham Bell. Svůj článek opravím tím, že jej zcela odstraním, včetně uživatelské stránky. Děkuji.Jan72Ektol 6. 9. 2011, 11:49 (UTC)
Text je sice Vaše práce, ale jeho umístěním na Wikipedii jste souhlasil s tím, že ho může kdokoli dále jakkoli upravovat. A bezdůvodně smazat článek rovněž nemůžete (maximálně můžete navrhnout článek na smazání, pokud jsou ke smazání objektivní argumenty, což asi nebude tento případ). Články na Wikipedii nejde tvořit bez spolupráce s ostatními, zkuste to překousnout, o každý Váš konstruktivní příspěvek stojíme. --Byrnjolf 6. 9. 2011, 13:10 (UTC)
Dobrý den, děkuji za Váš příspěvek. K tomu, co řekl kolega fext, bych ještě dodal, že v každém editačním okně máte hned pod tlačítkem „Uložit změny“ napsáno: „Pokud si nepřejete, aby váš příspěvek byl nemilosrdně upravován a volně šířen, pak ho sem neukládejte.“ Takový je jeden z principů Wikipedie, že Vaše texty jsou následně upravovány a vylepšovány. Pokud úpravy dle Vašeho názoru vedou záporným směrem, můžete samozřejmě vrátit zpět s příslušným zdůvodněním původní text, poukázat na nedostatky v diskusi nebo kontaktovat uživatele, kteří článek upravovali, možností je více. Každý článek je však společné dílo. --Loupežník 6. 9. 2011, 13:17 (UTC)

Přesnost[editovat zdroj]

Stránky odkazované v Referencích již nejsou dostupné a mám trochu pochybnosti o faktické přesnosti informací uvedených v článku. Většina textu má obecnější význam (včetně úvodu), článek je zřejmně obsahově širší než tvrdí název. Chybí zde totiž klíčová informace - definice vysokého podpatku, resp. jeho přesné vymezení vůči nízkému, popř. střednímu podpatku. Tuto informaci se mi bohužel nepodařilo dohledat. Trochu by pomohlo článek přejmenovat na Obuv na podpatku nebo Boty na podpatku a provést v tomto ohledu náležité úpravy textu. Samozřejmě je tu i možnost upravit článek tak, aby odpovídal současnému názvu, bez jednoznačné definice vysokého podpatku to ale zřejmě nebude možné. Dálé navrhuji ke zvážení text začlenit do článku Obuv nebo Podpatek, popř. jej vhodným způsobem mezi tyto članky rozdělit. Prostudujte si prosím všechny zmíněné články a navrhněte nejvhodnější řešení. --Daniel Pospíšil (diskuse) 7. 9. 2017, 06:27 (CEST)

Zdroj k tomu (zatím) nemám, ale domnívám se, že nízký a střední podpatek je odůvodněn fyziologicky a zdravotně, kdežto vysoký podpatek má účel estetický. --Jvs 2. 12. 2017, 11:52 (CET)

Přesun apod.[editovat zdroj]

Článek rozhodně nepřesouvat, neslučovat, nerozdělovat. Článek s aktuálním obsahem by měl zůstat zachován a pod aktuálním názvem. Jediné, co článek potřebuje, je zlepšit přesnost, zdroje a možná nějaké ES úpravy. --Dvorapa (diskuse) 2. 2. 2018, 12:43 (CET)