Diskuse:Nesmrtelná partie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Když jsem dělal pár úprav, všimnul jsem si, že anglický článek má zápis partie na několika místech odlišně. Jelikož je v článku zmíněno, že v různých publikacích se objevují chyby a argumentováno pro uvedené znění, upravil jsem podle nich. Pokud někdo máte autoritativní zdroj, který potvrzuje jinou verzi, upravte a dejte vědět.

A na nesouvisející téma: v mezijazykových odkazech by měl být každý jazyk jen (max.) jednou. Pokud článek pokrývá témata dvou anglických, buď se rozhodněte pro jeden z nich (zde jsem zvolil Immortal game – odpovídá to titulkem), nebo na příslušný jazyk neodkazujte (třetí možností je vytvořit v příslušném jazyce nějaký zastřešující článek, rozcestník apod.).

--Mormegil 19:14, 1. 3. 2005 (UTC)

Odstranil jsem ze záznamu partií hodnotící značky (!, !!, !?, ?!. ?, ??), neboť jsou do jisté míry subjektivní a v encyklopedii se hodí pouze do podrobných okomentovaných rozborů partií... Ty mezijakzykové odkazy zde stejně byly pouze prozatím, než někdo vytvoří konkrétní články k těm dvěma konkrétním partiím, neboť tohle má být spíše článek obecný, který v britské verzi nemá protějšek). Cinik 19:23, 1. 3. 2005 (UTC)

Přepisoval jsem původní zápis partií do sloupců a následně jsem obdržel editační konflikt. Tak jsem sloupce okopíroval do nové verze a odeslal, ale jak teď vidím, Mormegil měnil i některé tahy. Nevím, jak je to správně, tak se omlouvám, pokud jsem tím revertoval správné změny.
— Egg 19:47, 1. 3. 2005 (UTC)

Osobně se mi to ve sloupcích nelíbí, nechal bych to, jak to bylo. Cinik

Překlad/Translation[editovat zdroj]

Převážná část článku byla přeložena z článků anglické Wikipedie Immortal game a Evergreen game.

Major part of the article was translated from the English Wikipedia articles Immortal game and Evergreen game. Jan.Kamenicek 15:56, 5. 7. 2007 (UTC)


špatný obrázek?[editovat zdroj]

na obrázku "Pozice po 22. Df6+!" se mi něco nezdá. pokud ten obrázek je správně není tam šach mat protože může černý hráč táhnout s jezdcem na f6. neprocházel jsem si celou tu partii ale spíš by tam měl ten kůň chybět jinak hra nekončí... --Michalli 18:05, 13. 9. 2007 (UTC)

Máte pravdu, tah 22. Df6+! neznamená mat, protože černý kůň vzápětí bere bílou dámu na f6. Mat následuje teprve poté tahem 23. Se7#. Viz zápis partie nebo animace v úvodu článku. Jan.Kamenicek 21:01, 13. 9. 2007 (UTC)

další nesmrtelné[editovat zdroj]

Asi by stálo za to připsat i něco o http://en.wikipedia.org/wiki/Peruvian_Immortal Hippo.69 (diskuse) 11. 4. 2014, 15:40 (UTC)

Spíš by to chtělo samostatné heslo. Pište s odvahou :-) Jan.Kamenicek (diskuse) 11. 4. 2014, 20:12 (UTC)

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 3 externí odkazy či reference na stránce Nesmrtelná partie. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 1. 9. 2018, 08:59 (CEST)