Diskuse:Negroidní rasa

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Negroidní rasa. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 21. 8. 2018, 10:34 (CEST)

NPOV[editovat zdroj]

Chtěl bych prodiskutovat neutralitu tohoto článku. Mám určité pochybnosti, ale před zásahem do struktury článku bych se chtěl poradit.

  1. Koncept lidských ras jako takových je poněkud zastaralý, rozhodně bez dalšího vysvětlení. Minimálně kvůli roztříštěnosti do dalších mnoha subtypů atd.
  2. Některé neozdrojované pasáže působí dost zvláštním a subjektivním/předpojatým dojmem, např.: „V současnosti ale kvůli globalizaci migrují i do jiných oblastí, především do vyspělých zemí v Evropě.“ V některých vyspělých zemích, např. ve Francii či Británii, jsou samozřejmě černoši dlouhodobě přítomní nejen kvůli koloniální politice těchto zemí.
  3. Chybí stávající kritika tohoto pojmu, historie pojmu.

Celkově článek považuji za užitečný a potřebný, stálo by však za to jej upravit; jako nejvhodnější v tuto chvíli vidím překlad mnohem méně NPOV anglického článku. Uvítám vaše názory. --Hynas (diskuse) 12. 12. 2018, 11:15 (CET)