Diskuse:Lysá hora (České středohoří)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Upozorňuji na existenci městské čtvrti, sídliště, knihovny , vesměs pod označením Holý vrch v České Lípě. Nevím výšku n.m. Ale je to opravdu kopeček. Možná vřadit poznámku i sem do tohoto hesla. Je dost pravděpodobné, že Holých vrchů bude více. (Zákupák) --P.Starý 20:28, 5. 4. 2008 (UTC)

Různé názvy a různé údaje o výšce[editovat zdroj]

Hlavní vrchol kopce, na nějž směřují souřadnice, je na mapy.cz označen Lysá hora a výškou 577 metrů. Nedaleko severovýchodně je vyznačena bezejmenná kóta 570 metrů a o něco dál jihovýchodně ještě bezejmenné kóty 556 a 557 metrů. Žádná kóta 574 m ani vrchol s názvem Holý vrch tam značen není. A mimochodem, přírodní rezervace Holý vrch u Hlinné se nachází na severozápadním až severovýchodním úbočí Lysé hory, tedy na druhou stranu od jejího vrcholu, než kam jsou zaměřeny souřadnice toho Holého vrchu 574 metrů. Pokud se údaje takto liší, je nutno důsledně každý údaj zdrojovat, popřípadě uvést vedle sebe s přílušnými referencemi rozdílné údaje. V nynějším stavu vůbec není zřejmé, ze kterého rukávu jsou ty údaje a název kopce vytažené - z odkazovaných map.cz evidentně ne. --ŠJů (diskuse) 3. 9. 2017, 21:07 (CEST)

@ŠJů: To byla velmi správná poznámka, divím se, že ani po roce nedošlo k nápravě. Vkládám šablonu "přesunout".--Dirillo (diskuse) 13. 11. 2018, 04:00 (CET)