Diskuse:Landing Zone 1

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Předpověď počasí[editovat zdroj]

K čemu je v tabulce jednotlivých přistání kolonka s předpovědí počasí? Ta je zajímavá spíš před samotným letem, když vlastně určuje pravděpodobnost, jestli se vůbec poletí, nebo nepoletí, ne? Anebo je tam ta kolonka proto, že to značí, jak dobré jsou podmínky ne pro vzlet, ale pro přistání? Domýšlím si, že někdy se letí, protože počasí pro start je dobré, přestože počasí pro přistání je zároveň špatné (to se ale týká hlavně přistání na mořské plošině), takže pak by ta kolonka dávala smysl. Moc jasné mi to ale není. :-) --Vojtěch Veselý (diskuse) 17. 5. 2017, 14:28 (CEST)

Údaje jsem převzal z anglické verze. Podle té by se mělo jednat o předpověď počasí pro přistání. Doplním to do tabulky. --JosifCS (diskuse) 18. 5. 2017, 14:55 (CEST)
Fajn, teď to dává větší smysl. :-) I když ještě úplně nevím, jak ta čísla chápat. Např. pokud by byla předpověď pro přistání 20 %, tak se pro jistotu přistávat nebude a stupeň se nechá zaniknout v atmosféře a dopadnout do moře? Nebo se navede na riskantní přistání, s tím, že to na 80 % dopadne špatně? :) --Vojtěch Veselý (diskuse) 18. 5. 2017, 23:19 (CEST)
Přiznám se, že po zdroji jsem nepátral, takže o tom vím stejně jako ty. Po letu NROL-76 se říkalo, že síla větru vysoko v atmosféře by a na hranici, kdy šlo ještě přistát. Možná bys se víc dozvěděl od toho, kdo to píše na en wiki.--JosifCS (diskuse) 19. 5. 2017, 09:32 (CEST)

Přistávací zóna 2[editovat zdroj]

Chápu, že vedle původní plochy vznikla druhá menší plocha, ale nikde jsem nezaznamenal oficiální označení Landing Zone 2. Proto to beru tak, že označení Landing Zone 1 zahrnuje obě dvě plochy, takže bych bral za vhodnější nezavádět tu označení Přistávací zóna 2. --JosifCS (diskuse) 16. 1. 2018, 14:44 (CET)