Diskuse:Laločník ostrozobý

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

@Hnetubud: Díky za založení článku, snad poprvé, kdy chci psát o vyhynulém druhu a už tu je! :) Hodlám si dát za úkol přeložit článek podle enwiki, kde je v současnosti FA. Zároveň jsem při porovnání s anglickou Wiki objevil zjevně nějakou nepřesnost: en:Huia#Feeding_and_ecology. Podle našeho článku si pohlaví při získávání potravy pomáhala, podle enw jde o omyl a odlišný tvar zobáků mezi pohlavími měl snižovat vnitrodruhovou konkurenci. Moc nevím, kde je pravda, tak to zatím dávám sem. OJJ, Diskuse 16. 8. 2019, 14:27 (CEST)

Tak to si tedy vůbec nevzpomínám, že jsem něco takového psal. Jestli ano, muselo to být už velice dávno, takže s nějakými zdroji asi těžko pomůžu. Ale o tom společném sběru potravy jsem našel zmínku třeba tady: https://www.nzgeo.com/stories/huia-the-sacred-bird/ (pokud opravdu žili v celoživotních párech, nezdá se mi to až tak nepravděpodobné, ale nějaký odborný terénní výzkum žijících ptáků asi neproběhl). Každopádně huia si určitě zaslouží kvalitnější článek, tak se budu těšit.--Hnetubud (diskuse) 18. 8. 2019, 20:33 (CEST)
@Hnetubud: Jo, je to dlouho. :) Tak jsem to opravil a zatím trochu doplnil dle knížky, mrkněte se. Pokud mi pošlete mail, můžu Vám tu knížku i poslat, 1000 stránek o různých vyhynulých druzích, je to docela hezky dělané. Ale doufejme, že se časem k podobným knihám nebudou vydávat rozšíření. --OJJ, Diskuse 19. 8. 2019, 12:30 (CEST)
Ano, myslím, že by to tak být mohlo (ovšem u tak rychle vyhubených druhů se úplná pravda asi těžko někdy zjistí). Tak snad se podaří článek dotáhnout na DČ, i když s anglickou wikipedií je těžké se měřit – obávám se, že rozdíl nebude ani tak v počtu editorů, jako spíš v jejich přístupu.--Hnetubud (diskuse) 20. 8. 2019, 22:53 (CEST)