Diskuse:LED žárovka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Méně je někdy více[editovat zdroj]

Autor textu zde žongluje technickými termíny, jejichž obsah nezná. Laicky odhaduji,že text je opsaný (nikoli okopírovaný, na to je v něm příliš překlepů) z nějakého prospektu, bez znalosti technické stránky věci a bez ochoty se s technickou podstatou seznámit. K nejkřiklavějším nesmyslům (ohebné SMD čipy) jsem přilepil požadavek na zdrojování. Skoro by to bylo na smazání, ale článek k tomuto pojmu skutečně na wiki patří. Možná pohledat na cizojazyčných wiki? --Leotard (diskuse) 23. 1. 2014, 15:11 (UTC)

Přes určitou snahu jsou zde stále nesmysly. LED-žárovka je něco úplně jiného než tzv. úsporka. LED světelné zdroje k montáži do patice obsahují AC/DC měnič (usměrňovač), úsporky (zářivky) potřebují střídavé napětí vyšší frekvence, obsahují tedy AC/AC měnič - mění síťové střídavé napětí o 50 Hz na střídavé napětí cca 30 kHz. LED žárovka určitě není osvětlovací těleso, ale světelný zdroj. Osvětlovací těleso by se dalo použít jako synonymum pro svítidlo. --Leotard (diskuse) 23. 1. 2014, 20:30 (UTC)

Lampa neni zarovka[editovat zdroj]

O cem je tedy tento clanek? o zarovce LED a nebo o lampach? Je zde zpoustu nesmyslu bez zdroju. Jako napriklad ze LED nevytvari teplo. To je nesmysl a Sci-fy. zadne zaric svetla bez zbytkoveho tepla neexistuje. Druhy termodynamicky zakon. 50.9.97.53 9. 1. 2015, 18:14 (CET)

Ledky stále mění na teplo značnou část své energie - včetně jejich elektroniky. Proto, pokud mají mít dobrou životnost musí být i dobře chlazeny. ---- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 217.30.64.130 (diskuse) 11. 8. 2016, 23:38‎ (CE(S)T)

SMD led[editovat zdroj]

Nechtěli by jste někdo zpracovat článek na téma SMD led diody? Ideálni by bylo kdyby v něm byla tabulka se všemi známými smd ledkami a jejich parametry tak aby si mohl člověk podle osazených smd led dion v žárovka udělat obraz co jsou zač. Davidsigut (diskuse) 25. 2. 2016, 23:51 (CET)

Pro samotný článek zřejmě není dostatečný důvod. Jedná se jen o určitý tvar pouzdra LED jako každé jiné. Spíše by bylo vhodnější přímo do článku LED popsat různé tvary pouzder včetně SMD. Rozpis parametrů konkrétních výrobků by tady neprošel kvůli pravidlům. A beztak nevím, k čemu by to bylo, když prodejce "LED žárovky" obvykle žádné informace o vnitřnostech neposkytuje.--P.01 (diskuse) 1. 2. 2017, 14:39 (CET)

Svítivka[editovat zdroj]

Taky se vám ježí všechny chlupy na těle, když narazíte na pojem "LED žárovka"? Nabídky světelných zdrojů v kamenných obchodech i v e-shopech se touhle zpotvořeninou přímo hemží a obchodníkům můžete vysvětlovat horem dolem, že je to nesmysl, oni jiný vhodný název po ruce prostě nemají. Přitom existuje krásné, ústrojné české slovo svítivka, které se dosud ojediněle užívá jako neoficiální překlad anglického akronymu LED vedle slangové ledky. Jako běžný komerční světelný zdroj se ovšem málokdy používá jednotlivá dioda, převážně jde o kombinaci několika nebo až desítek diod sdružených do jednoho tělesa opatřeného klasickým Edisonovým závitem E27 nebo E14, případně paticí jiného typu. Pro použití v síti se střídavým napětím 230 V musí být v tělese navíc zabudován měnič (napáječ) k úpravě střídavých 230 V na stejnosměrné napájecí napětí. Pro takový světelný zdroj se analogicky k žárovce a zářivce přímo nabízí název svítivka k odlišení od klasických žárovek, zářivek a výbojek. Paxt (diskuse) 8. 10. 2018, 11:51 (CEST)

Taky jsem si toho všiml. V obchodech se prodávají LED žárovky a přitom je to hloupost. Na druhou stranu na wikipedii nemůžeme vnucovat názvy, které se běžně neužívají. Wikipedie jen zaznamenává informace, které již byly někde napsány. Souhlasím s vámi, označení LED žárovka je chybný. S tím nic nenaděláme. Hezký den. --Podroužek (diskuse) 8. 10. 2018, 12:42 (CEST)