Diskuse:LED žárovka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Méně je někdy více[editovat zdroj]

Autor textu zde žongluje technickými termíny, jejichž obsah nezná. Laicky odhaduji,že text je opsaný (nikoli okopírovaný, na to je v něm příliš překlepů) z nějakého prospektu, bez znalosti technické stránky věci a bez ochoty se s technickou podstatou seznámit. K nejkřiklavějším nesmyslům (ohebné SMD čipy) jsem přilepil požadavek na zdrojování. Skoro by to bylo na smazání, ale článek k tomuto pojmu skutečně na wiki patří. Možná pohledat na cizojazyčných wiki? --Leotard (diskuse) 23. 1. 2014, 15:11 (UTC)

Přes určitou snahu jsou zde stále nesmysly. LED-žárovka je něco úplně jiného než tzv. úsporka. LED světelné zdroje k montáži do patice obsahují AC/DC měnič (usměrňovač), úsporky (zářivky) potřebují střídavé napětí vyšší frekvence, obsahují tedy AC/AC měnič - mění síťové střídavé napětí o 50 Hz na střídavé napětí cca 30 kHz. LED žárovka určitě není osvětlovací těleso, ale světelný zdroj. Osvětlovací těleso by se dalo použít jako synonymum pro svítidlo. --Leotard (diskuse) 23. 1. 2014, 20:30 (UTC)

Lampa neni zarovka[editovat zdroj]

O cem je tedy tento clanek? o zarovce LED a nebo o lampach? Je zde zpoustu nesmyslu bez zdroju. Jako napriklad ze LED nevytvari teplo. To je nesmysl a Sci-fy. zadne zaric svetla bez zbytkoveho tepla neexistuje. Druhy termodynamicky zakon. 50.9.97.53 9. 1. 2015, 18:14 (CET)

Ledky stále mění na teplo značnou část své energie - včetně jejich elektroniky. Proto, pokud mají mít dobrou životnost musí být i dobře chlazeny. --– Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 217.30.64.130 (diskusepříspěvky) 11. 8. 2016, 23:38‎

SMD led[editovat zdroj]

Nechtěli by jste někdo zpracovat článek na téma SMD led diody? Ideálni by bylo kdyby v něm byla tabulka se všemi známými smd ledkami a jejich parametry tak aby si mohl člověk podle osazených smd led dion v žárovka udělat obraz co jsou zač. Davidsigut (diskuse) 25. 2. 2016, 23:51 (CET)

Pro samotný článek zřejmě není dostatečný důvod. Jedná se jen o určitý tvar pouzdra LED jako každé jiné. Spíše by bylo vhodnější přímo do článku LED popsat různé tvary pouzder včetně SMD. Rozpis parametrů konkrétních výrobků by tady neprošel kvůli pravidlům. A beztak nevím, k čemu by to bylo, když prodejce "LED žárovky" obvykle žádné informace o vnitřnostech neposkytuje.--P.01 (diskuse) 1. 2. 2017, 14:39 (CET)