Diskuse:Kyselina sírová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání


zdravím, ohlašuji chybu v systemu: zde na této stránce o kyselině sírové s adresou http://cs.wikipedia.org/wiki/Kyselina_s%C3%ADrov%C3%A1 , při kliknutí na odkaz v textu Oleum http://cs.wikipedia.org/wiki/Oleum , se opět otevře popis kyseliny sírové totožný, jako na stránce s kyselinou.

pokud toto není chyba, omlouvám se.

Přímo chyba to není. Jde o to, že Oleum (přinejmenším zatím) nemá plnohodnotný článek, nýbrž pouze přesměrování směřující na stránku Kyselina sírová. Vzniklo to nejspíš tak, že nejdřív někdo použil odkaz na neexistující stránku (což je zcela v pořádku a běžně se to tak dělá, protože stránku může kdokoliv vytvořit později) a potom někdo vytvořil zmíněné přesměrování. I když to může působit zmatečně, bude lepší takový odkaz ponechat, protože není vysloveně chybný a plnohodnotná stránka pro oleum může být kdykoli vytvořena. -- Luk 18. 1. 2011, 15:15 (UTC)

Molární hmotnost[editovat zdroj]

Zdravím, v kolonce "Molární hmotnost" je napsána hodnota 98, 07848 g/mol. Jestli se nemýlím, tak se jedná o relativní molekulovou hmotnost, která nemá jednotku. Skutečná molární hmotnost kys. sírové by byla 98. Pokud se ovšem pletu, tak odpusťte. 90.180.147.62 1. 11. 2012, 17:23 (UTC)