Diskuse:Kynžvartská daguerrotypie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

daguerreobase.org[editovat zdroj]

Odkaz na daguerreobase.org není funkční (http://www.daguerreobase.org/cs/type/c6fb30c2-8f6e-4512-18c6-ab93256ae082). Ale nezjistil jsem, jestli byla stránka přejmenována (ale to bych ji asi našel). Možná se právě aktualizuje? (Zkusil jsem jim napsat, tak kdyžtak něco podle výsledku podniknu, nebo zde doplním.) MONUDET (diskuse) 15. 4. 2018, 16:49 (CEST)

Zdá se, že z databáze zcela zmizela (zdá se, že identifikátory se od té doby neměnily). Vzpomínám si, že jsem ji docela těžko hledal, takže pokud ji teď nemůžu najít, tak to ještě nic nemusí znamenat. Nicméně to, že zmizela jsem si všiml již dříve - a jestli si to dobře vybavuji, tak byla evidována pod hlavičkou Národního technického muzea (? - určitě ne NPÚ, Správa zámku Kynžvart apod.), takže snad nějak "skončila" tato spolupráce a takto došlo zmizení (=moje nuemělé vysvětlení). Doufal jsem, že až si toho někdo všimne, tak se to podaří najít znovu, tak asi ne... --marv1N (diskuse) 15. 4. 2018, 17:45 (CEST)
Nene, databáze "normálně" funguje http://www.daguerreobase.org/cs/, ale z Kynžvartu je tam jen jedna položka, co je nyní v Albertině (makrosnímek řezu nějakým stéblem). Zatím mi odpověděli, že to přeci funguje, tak jsem jim poslal fotku stránky s chybou 404 pro dotyčnou položku. Uvidím, zda ještě zareagují. MONUDET (diskuse) 15. 4. 2018, 18:03 (CEST)
@MONUDET: Někde došlo k šumu, daguerreobase.org funguje, jen záznam o Kynžvartské daguerrotypii asi zmizel bez náhrady. Pouze jsem dále upozorňoval, že záznam (jak si pamatuji) nenahrál NPÚ, ale nějaká "technická instituce". To nakonec není až tak důležité - snad Vám něco zajimavého odpoví na dotaz. --marv1N (diskuse) 17. 4. 2018, 20:24 (CEST)

Tehdejší kustod[editovat zdroj]

V historickém přehledu, se píše, že citovaný výrok o KD pronesl "tehdejší kustod". Jenže nikde není doba uvedena - i když to chápu tak, že to nebylo v nedotaženém "zdrojovém" novinovém článku. Jen na to upozorňuji. Pokud by na informaci někde narazil, pokusil bych se si to připamatovat a doplnit, ale budu rád, když mě někdo předběhne... MONUDET (diskuse) 16. 4. 2018, 11:16 (CEST)