Diskuse:Isaac Asimov

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Foundation[editovat zdroj]

Správný český překlad anglického slova Foundation je v tomto případě Základna !

V samizdatovém vydání Základny z roku 1985 byla fotokopie dopisu autorů překladu samotnému Issacu Asimovovi s žádostí o správný výklad a překlad názvu. V dopisu byl autorovi objasněn český význam slov Základna a Nadace a prosba o rozhodnutí názvu.

Samotný autor odepsal že v tomto případě je český ekvivalent slova Foundation -Základna -fotokopie dopisu byla vložena ve vydání trilogie na začátku.

Po revoluci v roce 1991 došlo k vydání série Základny vydavatelstvím AG Kult pod chybným názvem -Nadace Tento název vznikl otrockým překladem slova Foundation . Další vydavatelství už se přidrželi chybného názvu.

Neúplné věty[editovat zdroj]

Jak v prvním odstavci Životopis, tak druhém Dílo, jsou neúplné věty (asi při přepisu vypadla slova). Nevím jak je doplnit, či zda je nesmazat. (Zákupák)--P.Starý 20:43, 6. 3. 2008 (UTC)

KDE?[editovat zdroj]

Napiš kde a já to velice rád opravím... Parky

Zákony robotiky[editovat zdroj]

Zákony robotiky - 5-tý zákon.

Robot musí vědět to, že je robot.

Já bych slovo TO vypustil , nezní mi to moc česky :) Jestli je to doslovný citát, tak se omlouvám, nejsem v tomto oboru znalec...

doplnění[editovat zdroj]

...právě dočítám zajímavou knihu od Isaaca ASIMOVa: "SLOVA VĚDY - Co se za nimi skrývá", vydané v nakl. PANORAMA Praha v r. 1978, která je překladem knih: "Word of Science and History behind them" a "More Words of Science", které vyšly v r. 1959 a 1972 v Bostonu - USA. Bylo by vhodné toto Wikipedie doplnit. 79.98.77.54 19. 2. 2015, 08:02 (CET)

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Isaac Asimov. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 21. 8. 2018, 09:50 (CEST)