Diskuse:Iontová mobilitní spektrometrie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Copyright.svg

V článku je použit materiál uvolněný držitelem autorských práv pod licencí GFDL. Povolení odeslané držitelem autorských práv bylo doručeno do systému OTRS spravovaného PR oddělením Wikimedia pod číslem 2007122110012304.

Tato šablona neslouží k prohlášení autora o vlastnictví; vkládá ji pouze tým OTRS poté, co na e-mail info-cs zavináč wikimedia.org obdrží jasné potvrzení o uvolnění díla pod danou licencí.


Upozornění: Tato šablona je již zastaralá, ale z této stránky ji neodstraňujte, je stále důležitá.

Překlad termínu IMS[editovat zdroj]

názvoslovná skupina pro hmotnostní spektrometrii doporučuje pro IMS používat jako český ekvivalent iontová mobilitní spektrometrie. jde o spektrometrii iontové mobility, tj. iontové pohyblivosti (ion mobility), nejde o mobilní spektrometrii iontů (ion mobile spectrometry).

také popsaný princip není obecný, ale jde jen o jednu aplikaci. IMS má mnoho různých dalších módů, např. TWIMS, FAIMS apod. článek vyžaduje revizi. Regis (diskuse) 7. 11. 2018, 15:17 (CET)

@Regis: Ten doporučený termín dává větší smysl, opraveno, přesunuto. Co se týče doplnění dalších informací, jen do toho. Zdraví, —Mykhal (diskuse) 7. 11. 2018, 16:26 (CET)