Diskuse:Hanuš Hachenburg

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Existoval Hanuš Hachenburg?[editovat zdroj]

Jistě jdu s křížkem po funuse, diskuze o tomto chlapci se vedla tři léta nazpátek. Ale pokud na ni někdo narazí a přijme tu pochybnost, že tato osoba možná neeexistovala, je to jako by měl pochybnost o celém holocaustu. Je to jako by naznačoval, že ty desítky Hanušových básní, které jsou v časopise Vedem (k nahlédnutí v ŽMP, Památníku Terezín a výběr z časopisu v několika novodobých publikacích), celý ten časopis a celý ten domov, jako by nikdy neexistovali... Existovala kartotéka všech dětí, prošlých Terezínem a v ní jeho jméno, jeho jméno je také napsané na pamětní tabuli v terezínském muzeu, Hana Posseltová píše ve svém deníku o setkání s tímto hochem, který měl hluboké tmavé oči... Vůbec jen nápad, že by toto heslo "Hanuš Hachenburg" bylo z Wikipedie vymazáno je proti přesvědčení lidí, kteří koncentrační tábory přežili a kteří věnovali svůj život tomu, aby na oběti nebylo nikdy zapomenuto. Hanuš byl reálná postava, dítě, které nacisti zavraždili. A je mi hrozně z představy, že by mu někdo před těmi desítkami let řekl, že byl zapřen nejen svojí současnou společností (která Židy nechala vyvraždit v koncentračních táborech), ale i tou společností budoucí, která v něj nevěří. Tohle si opravdu nezaslouží..

N. -- 94.113.74.75 20. 2. 2010, 17:52 (CEST)

Pametní deska v Belgické?[editovat zdroj]

Nekdy koncem 1970. let vyprável doma múj starsí bratr, ze procházel Belgickou ulicí v Praze na Vinohradech, kde je dnes zmínený Stolperstein a byl svedkem jakéhosi slavnostního aktu pionýrú. Pri blizsím pohledu zjistil, ze odhalují pametní desku Hanuse Hachenburga. Pro nás to bylo významné tím, ze byl nás vzdálený príbuzný. Krátce na to jsem emigroval, takze uz nedoslo na to, abych se tam sám podíval. Pri jednom ze svých prvních návratú po pádu komunistú jsem se vypravil onu desku hledat, ale nenasel jsem ji. Múj bratr si bohuzel na onu událost uz nepamatoval, nemohl mi uz ríct nic blizsího. Tak nevím. To odhalování si urcite nevymyslel (nemeli jsme tehdy ponetí, ze tam Hanus zil), kam, kdy a proc ovsem deska zmizela, je mi záhadou. -- 178.38.30.65 26. 10. 2016, 04:36 (CEST)

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Hanuš Hachenburg. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 27. 8. 2018, 11:35 (CEST)