Diskuse:Grodno

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Název pochází z jazyka, který se nezapisuje latinkou, a vyslovuje se Hrodno. Článek by měl jmenovat Hrodno. --Uacs451 (diskuse) 6. 6. 2018, 07:26 (CEST)

Je mi naprosto jedno, jak se bude článek jmenovat (co růží zvou, i zváno jinak by vonělo stejně), ale už teď se mi dělá nevolno z představy, že zažijeme obdobnou debatu jako v případech Löbau/Lobava, Šalamounovy/Šalomounovy ostrovy nebo Dněpropetrovsk/Dnipro. Nezkusíme tentokrát tu energii pro změnu investovat do rozšíření článku – že by se o městě velikém skoro jako Brno vážně nedalo napsat víc než čtyři věty?--Hnetubud (diskuse) 7. 6. 2018, 20:21 (CEST)
Reagoval jsem na fakt, že článek byl přesunut tam a zase zpět. --Uacs451 (diskuse) 8. 6. 2018, 06:50 (CEST)
Ano, to @Tomas62: rozjel velkou přejmenovávací akci, i když by už mohl vědět, že neprojednané přesuny nadělají vždy víc škody než užitku. Taxi říkám, kéž by se tvorbě obsahu (což je jen tak mezi námi děvčaty důvod, proč byla kdysi dávno wikipedie založena) věnovala aspoň tisícina toho času, který se vkládá do hádek o to, jak se ten pahýlek bude jmenovat. Jenže to by, pravda, chtělo 1) chuť pracovat 2) alespoň elementární znalosti 3) schopnost nadřadit zájem projektu nad své ego.--Hnetubud (diskuse) 13. 6. 2018, 20:34 (CEST)