Diskuse:Elektronická evidence tržeb

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Rozdělení[editovat zdroj]

Zdá se, že se k tomu nikdo nemá tak se vyjádřím já. ŠJů navrhl rozdělit článek na obecně elektronickou evidenci tržeb a na českou variantu. Já bych k tomu měl spíše negativní názor, jelikož už asi nebude nic moc dalšího co by měl nový článek přinést, v podstatě by se vše odtud přeneslo do nového českého. Spíše bych navrhoval přejmenovat paragraf Elektronická evidence tržeb v Chorvatsku na -> Elektronická evidence tržeb ve světě a bylo by to vyřešeno. Ještě bych měl dotaz - existuje vůbec paralelní článek na např. anglické wiki? Jirka.h23 (diskuse) 10. 12. 2016, 11:42 (CET)

V principu bych se klonil spíš k rozdělení, ale pokud by to mělo zůstat vcelku, pak je potřeba postupovat od globálního a obecného k místnímu a konkrétnímu. Tedy nejdřív popsat obecně principy, pak vývoj a rozšíření ve světě, nakonec užití v ČR. --Bazi (diskuse) 10. 12. 2016, 11:53 (CET)
Nač přidělávat tolik článků? Existuje vůbec třeba anglická varianta evidence, či další národní varianty? Jirka.h23 (diskuse) 10. 12. 2016, 12:15 (CET)
Pokud je český stav rozepsaný výrazně víc než obecné principy, pak si zaslouží článek, aby byl o českém EET. Určitě netrvám na tom, aby se za každou cenu rozdělovalo, ale pokud to má zůstat vcelku v jednom článku, pak ten článek IMHO musí vypadat jinak. A popsal jsem jak. --Bazi (diskuse) 10. 12. 2016, 12:23 (CET)

S rozdělením souhlasím – článěk o EET v Česku je třeba. --Martin2035 (diskuse) 22. 6. 2017, 15:56 (CEST)

zdravím, to rozdělení možná má smysl, ale podle mne by se to mělo uchopit jinak. mělo by se jednat o popis evidence tržeb, tím že se řeší elektronická evidence tržeb, tak lidé si mylně myslí, že něco takového je zavedeno jen u nás a v chorvatsku a jinde v evropě nic takového není (je to vidět z obecné diskuze na internetu), vzhledem k tomu že mám s tímto praktické zkušenosti, tak to vidím trochu jinak, protože jsem řešil evidenci tržeb také v polsku a na slovensku. navíc i u nás původně měly být fiskální pokladny, kdyby se to mělo oddělovat tematicky byl by v tom guláš, lepší bude to spojit. aby bylo jasné o co mi jde, navrhuji dva články:

  • Evidence tržeb v Česku (+ přesměrování EET na tento článek)
  • Evidence tržeb ve světě

--MichalZobec (diskuse) 25. 6. 2017, 08:49 (CEST)

Dobrý den, Váš návrh dává smysl. Jen bych to nazval jako Evidence tržeb v Česku a pak pouze Evidence tržeb, protože „ve světě" trošku zavání Čechocentrismem. Pokud jste to myslel jinaj, napiště to. Děkuji moc! --Martin2035 (diskuse) 25. 6. 2017, 23:38 (CEST)
Tak ona je to v zásadě pravda, že? Ale beztak do článku o EET v Česku jistě patří i historický vývoj včetně diskusí o registračních pokladnách, takže název Evidence tržeb v Česku není špatný. --Mormegil 26. 6. 2017, 10:55 (CEST)