Diskuse:Elektromagnetické vlny

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Připomínky[editovat zdroj]

  • definice je velmi vágní
  • vzhledem k tomu, že mezi elektromagnetické vlny zahrnují i světlo, je mnoho tvrzení v článku nepravdivých. Například prvním umělým využití bylo osvětlení (pochodeň jako zdroj), a ne bezdrátový telegraf.
  • totéž se týká zdrojů
  • obecně ten článek duplikuje několik dalších článků (Maxwellovy rovnice, elektromagnetické záření), není moc jasné, co navíc by proti nim měl obsahovat.

--Postrach 7. 11. 2011, 10:04 (UTC)

Připomínka 1-3 je namístě. Tento článek jsem kdysi vytvořil, ale žije vlastním životem. Trošku se o něj starám - třeba tak, že odstraňuji vyložené nesmysly (tj. když něco není pravda vůbec), ale ponechávám tvrzení částečně pravdivá (třeba to o jiskře). Nechci si jej zcela uzurpovat, ponechávám prostor i ostatním. Vím něco o elektromagnetickém poli, na Wiki jsem nováčkem. Poraďte - mám článek radikálně opravit?

Proti uvedeným heslům (připomínka 4) je v této stati uveden matematický popis vlny ve ztrátovém prostředí, rozebráno řešení vlnové rovnice. --ZbynekSkvor 8. 11. 2011, 14:40 (UTC)

Ano, pokud danému tématu rozumíte a víte jak článek radikálně vylepšit, pak neváhejte.--Zdenekk2 8. 11. 2011, 15:20 (UTC)

Já si myslím, že by asi nejlepší bylo ten článek rozpustit do článků

a z článku udělat buď přesměrování na elektromagnetické záření nebo rozcestník na výše zmíněné články. Možná by si matematická část zasloužila vlastní článek (šíření elektromagnetického záření nebo něco podobného)

Ale je to na diskusi - nejsem si jist - tohle berte jen jako první návrhy do diskuse. --Postrach 8. 11. 2011, 15:24 (UTC)

Co znamená Re v rovnici dole? --88.102.183.204 31. 5. 2017, 19:02 (CEST)