Diskuse:Den svatého Patrika

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jméno by mělo být bez počeštění a používat správný název svatý Patrick. Český Patrik ma svůj den 19.02. Používání názvu svatý Patrik je matoucí. Vlastimil Kučera --78.102.38.87 17. 3. 2017, 16:50 (CET)

Nikoliv, pohledem do liturgického kalendáře zjistíme, že 17. března má v církevním kalendáři svátek svatý Patrik. Jmeniny podle občanského kalendáře mají Patrikové skutečně 19. února. --Harold (diskuse) 17. 3. 2017, 17:08 (CET)

Rozšíření znalostí o tomto článku překladem z anglického článku Wikipedia / Expanding knowledge of this Article by translating from English Wikipedia article[editovat zdroj]

V duchu filosofie sdílení znalostí na Wikipedii, pokud existuje někdo, kdo upravuje tento článek, který umí anglicky a má nějaký volný čas, můžete prosím pomoci překladem Anglický článek sv. Patrika “ s Day do tohoto jazyka? V tomto jazyce nejsem plynule a bohužel vyžaduji, aby k této zprávě napsal Google Translator. Převedením anglického článku do tohoto jazyka poskytne spolehlivější informace lidem, kteří neumí anglicky a kteří by mohli mít zájem dozvědět se více o Dni svatého Patrika. Kromě toho, pokud existují festivaly, přehlídky nebo jiné způsoby oslavy dne sv. Patrika ve vaší zemi nebo zemi, kde se tento jazyk hovoří a nejsou uvedeny v anglickém článku, pak je všemi prostředky zahrněte do článku pro angličtinu. reproduktory ke čtení. To by se velmi ocenilo.

In the spirit of the Wikipedia philosophy of sharing knowledge, if there is anyone editing this article that can speak English and has some free time, could you please help by translating the English article of St Patrick´s Day into this language? I am not fluent in this language and unfortunately require Google Translator to write this message. By translating the English article into this language, it will provide more reliably sourced information to people who cannot speak English and who may be interested to know more on St Patrick´s Day. Additionally, if there are festivals, parades or other ways of celebrating St Patrick´s Day in your country or a country where this language is spoken and they are not listed on the English article, then by all means include them into the article for English speakers to read. It would be very appreciated.