Diskuse:C (linka metra v Praze)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Stanice Ládví[editovat zdroj]

U popisu stanice Ládví mi nedává smysl věta "Na rozdíl od většiny ostatních stanic je její nástupiště v mírném oblouku; za ním se východním směrem nachází jedna obratová kolej, která kvůli stavebním problémům nedosahuje délky ani 100 m, a dvě koleje odstavné, které je již v současné době možné použít k odstavování souprav." Podle kolejového schématu (viz [1]) je v současné době ve stanici Ládví pouze jedna obratová kolej a žádná kolej odstavná. Odstavné koleje tam (zřejmě) byly v době, kdy se jednalo o stanici konečnou (např. článek [2] existenci odstavných kolejí zmiňuje, ale článek v novinách imho v tomto kontextu není dobré použít jako autoritativní zdroj). Při výstavbě navazujícího provozního úseku IV.C2 byla jednak prodloužena obratová kolej (viz kolejové schéma nebo článek [3]), a zároveň zanikly odstavné koleje, protože tam místo nich byly vybudovány koleje do stanice Střížkov.

Takže to vypadá, že minimálně informace o odstavných kolejích není aktuální, ale je možné že je neaktuální i informace o délce obratové koleje (nevím, jestli těch 100 m platilo před jejím prodloužením, nebo jestli je to finální délka).

Pro úplnost dodávám, že tento text byl původně vložen na stránku Dějiny metra v Praze nepřihlášeným uživatelem Wikipedista:88.101.195.91 v prosinci 2015 (viz [4]). --Petr Adámek (diskuse) 26. 10. 2019, 22:32 (CEST)

@Petr.adamek: Článek Ládví opraven. --Qeqwq (diskuse) 22. 5. 2020, 11:06 (CEST)