Diskuse:Bitcoin

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Neúplnost[editovat zdroj]

Pekne zdravim,

clanek mi pripada neuplny a zavadejici. V textu autor zminuje ze v siti figuruji jen 2 typy subjektu uzivaci a mineri. Dale se ale v textu objevuje pojem spravce poolu a take "neco" nebo nekdo co neni nikde popsano a co urcuje miru vypocetni narocnosti nalezeni hashe a zrejme i ostatni "okrajove podminky" fungovani systemu.

Rovnez vysvetleni potvrzovani transakce a bezpecnosti platby je pro laika a cloveka nepouceneho ktery sem prichazi pro prvni informaci nezretelne a nezajimave.

asida

Miner/Těžař[editovat zdroj]

Dobrý den,

termín "miner" je anglický výraz, který se, podle mého názoru, do české encyklopedie nehodí. Pokud nebudou námitky, nahradím jej českým výrazem "těžař". --Ladislav Mecir (diskuse) 5. 12. 2013, 16:34 (UTC)

Upravit[editovat zdroj]

Náhodou jsem o článek zakopl, a protože právě nestíhám, hážu tam jen {{upravit}}. Bylo by potřeba:

  • Nahradit přímé odkazy na web u některých pojmů (třeba adres bitcoinových serverů) wikiodkazy (byť červenými), externí odkazy pak dát do nějaké sekce na konci článku.
  • Doplnit neúplné věty odkazující na web (zpravidla končící "viz" a odkazem), odkaz pak dát do poznámky pod čarou.
  • Celkově to trochu stylisticky učesat.
  • chce to taky aktualizvoat největší burzy, jsou tam staré údaje

Pokud o to někdy v budoucnu zakopnu v lepší chvíli, udělám to sám, ale to také může znamenat "nikdy", tak to holt píšu sem. --Mmh (diskuse) 1. 3. 2014, 17:02 (UTC)

Český překlad Satoshiho White paper[editovat zdroj]

Na http://jakfungujebitcoin.blogspot.cz/2015/06/slovo-vynalezce-bitcoinu_14.html je český překlad originálního textu "Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System" jehož autorem je Satoshi Nakamoto. Doporučuji dát na hlavní stránku odkaz, at se s tím mohou seznámit i neanglicky mluvící.

Návrh - Bitcoinovej kanál[editovat zdroj]

Myslím si, že by nebylo špatné do článku zařadit odkaz na videa vysvětlující, co to bitcoin vlastně je a obecně celou problematiku tohoto problému. Mluvím o Bitcoinovém kanálu: https://www.youtube.com/c/BitcoinovejKan%C3%A1l Zejména mám na mysli toto video: https://www.youtube.com/watch?v=KSKY1P9qLk4 Kde se dozvíme v 15ti minutách, co je to bitcoin. 217.195.172.55 15. 1. 2021, 13:28 (CET)[odpovědět]

V encyklopedii se snažíme mít lepší zdroje než je YouTube. Pokud se to někdo chce mermomocí dozvědět ve videu, zajde si na YouTube sám. --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 15. 1. 2021, 13:31 (CET)[odpovědět]