Diskuse:Antropologie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

"Genetické studium člověka spolehlivě ukázalo, že míra příbuznosti mezi všemi lidmi nedovoluje dělit lidstvo na nějaké poddruhy či rasy a že genetické rozdíly uvnitř těchto skupin jsou daleko větší než mezi nimi. Naopak domnělé „rasy“ rasistických teorií („židé“, „cikáni“ a pod.) nemají žádný společný genetický základ a jsou to spíše menšinové kulturní skupiny, vytlačované na okraj (marginalizované) a utiskované většinovou společností. (Srv. Beneš 1994; Soukup 2004)."

Vědecky ověřený fakt...neboli stokrát opisovaná, účelová vylhanina soudruha Lewontina. Centrum99 14. 5. 2010, 08:19 (UTC)
@Centrum99: Jako fakt tu Vámi odcitovanou fantazii samozřejmě vydávat vážně nelze, ale v článku může být zmíněno, že jsou tací, kteří si to myslí. --Dezidor 22. 11. 2010, 21:13 (UTC)

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 2 externí odkazy či reference na stránce Antropologie. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 22. 8. 2018, 11:30 (CEST)