Diskuse:Analogový počítač

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Celý článek je o elektronických analogových počítačích. Tím je neúplný, protože především byly mechanické počítače, případně hydraulické. Stejně tak číslicový počítač může být plně mechanický. --P.01 (diskuse) 27. 8. 2013, 21:51 (UTC)

Mate pravdu. Nebojte se clanek primerene rozsirit. --Jx (diskuse) 29. 8. 2013, 18:52 (UTC)
Ano. Článek na německé Wikipedii začíná logaritmickým pravítkem, planimetrem, mechanismem z Antikythéry. --Uacs451 (diskuse) 29. 8. 2013, 19:03 (UTC)

Prosba o vyvážení článku[editovat zdroj]

Vážení,

já chápu, že digitální počítače jsou v módě, ale prozatím nemohu souhlasit s tím, že v případě analogových počítačů jde o nějakou historickou epizodu. Analogové počítače, zejména ty elektronické, se stále vyskytují v řadě oborů lidské činnosti. Stačí zmínit vojenství, starší techniku, ale i různá speciální řešení. Myslím, že lze použít o analogii s elektronkami, které již také měli dávno přestat existovat a přece se stále vyrábějí.

Prosím, aby toto někdo vzal v potaz a upravil článek. Třeba jako dovětek.

Děkuji.

S pozdravem, Omikrofan (diskuse) 20. 6. 2016, 20:07 (CEST)

Dobrý den, vážený kolego, naprosto s Vámi souhlasím. Aniž si to uvědomujeme, tak je kolem nás spousta analogových zařízení zpracovávajících data. Ať už třeba ekvalizéry, derivační, komparační a další analogové obvody jsou svým způsobem počítače, odbobně jako jednoúčelové číslicové obvody řídící spotřební elektroniku. (Z.Johny (diskuse) 20. 6. 2016, 20:15 (CEST))