Diskuse:Amygdalin

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Rozpor s anglickou verzí[editovat zdroj]

Článek je v přímém rozporu s anglickou wikipedií. Říká, že jde o vitamín a je prospěšný, zatímco anglická říká, že to vitamín není a není prospěšný. --Multimotyl 11. 1. 2011, 11:37 (UTC)

Článek je především v přímém rozporu s realitou. B17 a z něho odvozené léky Amygdalin a laetril nejsou vůbec toxické. Základní studie byly dělány pouze dvě a negativita jedné z nich byla výrazně zpochybněna - viz např. Inaccurate Reporting of the Effects of Laetrile: Mistreatment of Ellison, Byar and Newell (1978) in Professional Papers z roku 2009.

Bohuzel se jedna o kontroverzni tema, kdy existuje nekolik nazoru na lecbu onkologickych chorob. Je celkem pochopitelne,ze se i odborna verejnost deli na dva tabory, zastance klasicke invazivni mediciny a zastance lecby prirozenym zpusobem ponoci imunitniho systemu. Kazdy ma svoji pravdu, ale wikipedie by mela dat prosto obema stranam. Jinak pozitivni studie samozrejme existuji a pd jejich natlakem FDA uvolnila B17 do prodeje. V nasi zemi neni uzivani tohoto vitaminu schvaleno a dovoz ke problematicky, takze pacientum nezbyva nez konzumovat jadra merunekm kde je vsak mnozstvi B17 velmi rozdilne a tudiz metoda nespolehliva


Horný vzorec je nesprávny - naznačuje že ide o alfa glykozidiké väzby, čo nie je pravda

Lethálna dávka?[editovat zdroj]

V článku o vitamíne B17 je udaná celkom nesprávna a zavádzajúca informácia o lethálnej dávke. Autor udáva 30 jadier horkých mandlí alebo jadrá z 2 kg jabĺk. Pokiaľ by mal autor o toxicite B17 pravdu, tento diskusný príspevok by nebol nikdy napísaný, pretože by som bol už po smrti. 90.64.127.247 18. 10. 2017, 12:57 (CEST)

Doplnil jsem informace z věrohodnějšího zdroje uvádějícího nebezpečnost už 10 hořkých mandlí. Snědl jste tedy semínka ze >= 2kg jablek, anebo >= 30 hořkých mandlí.. a nebyly to mandle sladké? - jen pro zajímavost (přestože tohle není diskusní fórum) —Mykhal (diskuse) 18. 10. 2017, 16:52 (CEST)

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 2 externí odkazy či reference na stránce Amygdalin. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 22. 8. 2018, 05:41 (CEST)