Diskuse:Alois Mrštík

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Chyba[editovat zdroj]

Dobrý den milá Wikipedie, děkuji za informace na Vašich stránkách :-). Jste můj zdroj informací a i touto cestou Vám chci poděkovat. Při čtení stránky jsem myslím, narazila na chybu v datu, viz ukázka: "V roce prvního knižního vydání (1824) byla Maryša uvedena v Národním divadle". Nemělo tam být 1894? Nebo jistě jiné datum, autoři se narodili o několik let později. Děkuji a přeji mnoho zdaru a radosti ve Vaší práci. Spokojená a vděčná Jarka

Dobrý den, moc děkuji za upozornění! Chybu jsem opravil. Pokud příště na nějakou podobně jasnou chybu narazíte, můžete ji rovnou zkusit opravit sama. Zdraví --Vojtěch Veselý (diskuse) 17. 5. 2015, 21:25 (CEST)

Místo pohřbení[editovat zdroj]

Na hrobu Viléma Mrštíka v Divácích je umístěna fotografie Aloise a uvádí se [1], že se jedná o hrob bratří Mrštíků. Většina zdrojů [2][3][4] však uvádí, že urna s ostatky byla uložena na Ústeřdním hřbitově v Brně. Současně se uvádí, že urna s ostatky byla ukradena. --Petr Urbanec (diskuse) 28. 1. 2020, 12:46 (CET)

Proč to v článku neuvést? --Zelenymuzik (diskuse) 12. 2. 2020, 13:38 (CET)
Nevidím problém uvést, že v Divácích je hrob rodiny Mrštíkových, a že na náhrobku jsou umístěny fotografie a jména obou bratří (na samotném kříži od Dušana Jurkoviče jsou však pouze jména Františka Mrštíková, František Mrštík a Vilém Mrštík) — směle do toho!. Mělo by však být zdůrazněno, že Alois Mrštík zemřel v Brně, kde je rovněž pohřben. Bylo by vhodné to upravit souhlasně i ve Wikidatech a uvést patřičné zdroje pro tvrzení (pro místo pohřbení v Brně jsem před časem zdroje doplňoval). Pokud jsou však s tímto nějaké jiné zdroje v rozporu (nenašel jsem takové), nevidím problém s formulací "zdroj ten a ten uvádí, že Alois nebyl pohřben v Brně, ale v Divácích". --Petr Urbanec (diskuse) 12. 2. 2020, 13:59 (CET)