Diskuse:1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Návrh na přesun strany. Správný název této fakulty je 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Navrhuji proto přesunout stávající obsah na stranu se správným názvem. --CeStu 26. 11. 2010, 20:50 (UTC)

Významní absolventi[editovat zdroj]

Podle jakého klíče se určují významní absolventi? Je v tom totiž docela chaos. Například Jaroslav Hlava absolvoval 1879, tedy dávno před vznikem 1. LF UK resp. FVL UK a je skutečně otázka, nakolik ho přiřadit k jedné ze tří pražských lékařských fakult. Naopak někteří významní absolventi 1.LF resp. FVL chybí. Z vědecky významných by měl být zmíněn např. Emanuel Vlček, Milan Elleder, Zdeněk Lojda nebo Jiří Heřt, ze společensky významných např. Radkin Honzák nebo Marek Hilšer. Na druhou stranu jsou zmíněni někteří v zásadě bezvýznamní absolventi usilovně pracující na vlastním kultu osobnosti, zejm. Leoš Středa.--Formol (diskuse) 11. 4. 2019, 21:28 (CEST)

Dobrý den všem, dám k tomu svůj názor: Osobně bych na stránce (třeba) 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy seznam výz. abs. zřejmě vůbec nepsal, nevím, no. Asi by pak za chvíli toto mohlo mít o x desítek členů víc, myslím, že to asi není vhodné. Zřejmě bude vhodné to vyřešit tak, že u jednotlivých lidí bude přidána kategorie Absolvent té a té fakulty, té a té univerzity. --Vřed (diskuse) 11. 4. 2019, 23:13 (CEST)