Diskuse:Železniční trať Chrást u Plzně – Radnice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přepojení po dobudování tunelu Ejpovice[editovat zdroj]

Vážení wikipedisté Vím, že je to vcelku v předstihu, ale chci se zeptat - je lepší (poté, co úsek Chrást - Plzeň bude zrušen a úsek Ejpovice - Chrást bude připojen k této trati) ponechat článek o této trati tak jak je a (např v infoboxu) informace o úseku Ejpovice - Chrást - (Plzeň) ponechat na stránce trati 170, nebo přejmenovat tento článek na Železniční trať Ejpovice – Radnice? Nejlepší by bylo, aby proběhla diskuse, nicméně moje stanovisko zní - úsek by měl být připojen, neboť ta trať pak vcelku organicky povede až z Ejpovic, navíc by se tím nesmyslně zaplevelovala stránka o trati 170, tam bych ale navrhoval ponechat stejně jak u Zbiroha symboly BS pro situaci před změnou
Martin Vrut (diskuse) 13. 3. 2018, 08:37 (CET)

V infoboxu samozřejmě není problém ponechat starý i nový průběh trati, článek asi přejmenovat na Ejpovice - Radnice s tím, že tam bude uvedeno, že se dříve jmenovala jinak, protože začátek byl v Chrástu. --Cmelak770 (diskuse) 13. 3. 2018, 12:38 (CET)
Jsem stejného názoru, protože platí pravidlo o očekávaném názvu článku a v budoucnosti se stane očekávaným názvem ten nový. --Uacs451 (diskuse) 13. 3. 2018, 12:42 (CET)