Diskuse:Český spolek hypnoterapeutů

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Jsem autorem této stránky. V tuto chvíli je zde pouze poznámka o sebepropagaci, snažil jsem se opravdu aby článek tak nepůsobil, bohužel mi teď není jasné, co dále působí tímto způsobem. Proto bych velmi rád kdyby mi někdo mohl pomoci. Děkuji. DanDvo (diskuse) 10. 5. 2019, 16:46 (CEST)

@DanDvo: Dobrý den. Poznámka o sebepropagaci tam asi zůstane. Je to kroužek /něco jako firma/ a články o firmách jsou brány jako propagace. Děkuji, --Ján Kepler (diskuse) 10. 5. 2019, 16:52 (CEST)
@DanDvo: Dobrý den, článek jsem si přečetl a má nedostatky. Bude velice těžké vám je popsat a vysvětlit. Hlavně vám nejde psát encyklopedický styl. Je to nejspíš proto, že jste se spolkem nějak spojen. Proto nevidíte ten reklamní text. Není vhodné psát článek o spolku s kterým jste nějak spojen. Je lepší, když píše článek člověk, který o spolku nic neví. Bude si muset vyhledat informace, aby se něco dozvěděl. To co najde v časopisech v novinách a na internetu jsou ty zdroje a reference, které v textu článku použije a které potřebuje k doložení významnosti. Tak to je jen tak na úvod. Chcete se dozvědět více o dalších nedostatcích ? S pozdravem --Podroužek (diskuse) 10. 5. 2019, 17:18 (CEST)
@Podroužek: Děkuji za Vaše vysvětlení. Nejprve bych rád předeslal, že jsem nováček, a proto se učím, jak psát v encyklopedickém stylu, což, jak je vidět, se mi zatím nedaří. Jinak ano, rád bych se dozvěděl o dalších nedostatcích, děkuji za Váš čas. DanDvo (diskuse) 10. 5. 2019, 18:07 (CEST)
@DanDvo: podívejte se na článek Spolek výtvarných umělců Mánes a pokuste se napsat váš článek v podobném stylu. Vím půjde to těžce, protože nemáte tak dlouhou historii. --Podroužek (diskuse) 10. 5. 2019, 19:08 (CEST)

Velká písmena v názvu[editovat zdroj]

Upozorňuji, že název Český Spolek Hypnoterapeutů svými velkými písmeny ve 2. a 3. slově neodpovídá zásadám českého pravopisu. Na webové stránce ČSH vidím totéž, je tak zapsán v Obchodním rejstříku, ale to ještě neznamená, že je to správně; viz třeba [1], jak se např. píše Evropská unie.--Svenkaj (diskuse) 16. 5. 2019, 16:24 (CEST)

@Svenkaj: Jaký je oficiální název spolku? --Ján Kepler (diskuse) 16. 5. 2019, 16:29 (CEST)
@Ján Kepler: S velkými písmeny: [2]. Jen upozorňuju, že je to pravopisně nesprávně. Zdraví--Svenkaj (diskuse) 16. 5. 2019, 16:36 (CEST)

@Svenkaj: No i pokud je to pravopisně nesprávně, spolek se tak jmenuje. --Ján Kepler (diskuse) 16. 5. 2019, 16:40 (CEST)

Jen připomínám že někde v nápovědě je uvedeno jak psát názvy firem a spolků. V obchodním rejstříku je napsáno to co vyplnil žadatel v tiskopisu bez ohledu na pravopis. Na wikipedii ctíme pravopis a píšeme podle pravopisu. Pro čtenáře je to stejně bezvýznamná informace. Ve vyhledávacím políčku vám vždy vypadne stejný článek ať je napsaný s malými či s velkými písmeny. Wikipedie není seznam firem nebo spolků, proto dodržujeme pravopis. --Podroužek (diskuse) 16. 5. 2019, 17:02 (CEST)