Diskuse:Čáp černý

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zdůvodnění odebrání DČ: článek je podle mě poměrně krátký, což by ani tak nevadilo, ale v kombinaci s chybějícími zdroji podle mě nesplňuje kritéria, která jsou dána pro Dobrý článek. --Podzemnik 14:08, 13. 4. 2008 (UTC)

Připomínky zapracovány, refy doplněny, doufám že mohu po 2 letech vrátit do DČ. --Packa 2. 2. 2010, 22:45 (UTC)

Několik námětů na vylepšení[editovat zdroj]

Ahoj, moc pěkný článek, podle mne stříbrného puzzlíka zasluhující. Napadá mne však několik typů, které by zde neměly chybět:

 • co taxonomie - zařazení do systému, nejvíce příbuzné druhy, znímka o tom, že u něj nerozlišujeme žádné poddruhy
 • podívej se sem - je tu ještě spousta informací, které by se daly do článku doplnit:
  • kromě člověka nemá žádného přirozeného predátora
  • je zde i nějaký parazit
  • na stavbě hnízda se podílí samec i samice, je to zde i více rozepsáno
  • v případě příliš vysokých teplot rodiče občas polévají vejce i mláďata vodou
  • při tazích nelétá v hejnech, atd.
 • chybí zde i důležitá znímka o tom, že je monogamní
 • no a pokud vím, dospívá ve 3-5 letech života

Toť zatím vše, přeji hodně zdaru. --Trachemys 3. 2. 2010, 08:25 (UTC)

Na taxonomii jsem zapomněl, přidám. Hlavně díky za ten pěkný zdroj a za tipy – většinu z toho určitě o víkendu doplním. Jen z tou monogamií to není asi až tak, jak zjistili v Africké odysee :)
Jinak ale ten článek nevlastním, takže klidně EsO. --Packa 3. 2. 2010, 09:10 (UTC)
Jasně, když najdu chvíli volného času, určitě také vypomůžu. Jinak, pokud by si na tom článku chtěl zapracovat ještě více, něco je i zde, tady se pak zase píše, jak vznikl jeho binomický název. --Trachemys 3. 2. 2010, 11:21 (UTC)

Úpravy[editovat zdroj]

Vzhledem k tomu, že dělám na čl. Čáp východní, narazil jsem i na tohle, a na DČ by to ještě chtělo upravit, hlavně rozspířit popis či nomenklaturu nebo ohrožení. Článek se mi také zdá až příliš čechocentrický. Na odebrání DČ to nevidím, ale trochu poopravit by bylo na místě. Co na to @Vachovec1, Whitesachem, Packa: (vylepšovatel)? OJJ, Diskuse 25. 5. 2017, 19:42 (CEST)

Souhlasím, že v těch třech oblastech, o kterých píšeš, by to rozšířit chtělo. Teď ale nemohu, teď makám na astronomii. Dal jsem si ale čápa do úkolů na půlku června. Asi by pomohla de:wiki (i když tedy: NČ a jen jedna řádková reference). Čechocentrismus tam nějak necítím: ano, doplňkové informace jsou z českého prostředí, ale to hlavní tam IMHO je celosvětově. --Packa (diskuse) 25. 5. 2017, 20:50 (CEST)
@Packa: Rozhodně bude dobré použít tu knihu, co mám k č. východnímu. Tam je x str. informací. OJJ, Diskuse 26. 5. 2017, 05:44 (CEST)
Já určitě ne. Teď jsem zoufale málo pracovitý a když budu něco dělat, tak buď 2. světovou nebo nějaké ty pavoučky. --Whitesachem (diskuse) 26. 5. 2017, 09:16 (CEST)