Diamantová liga 2012

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Samsung Diamantová liga 2012 – třetí edice závodů Diamantové ligy.

Kalendář[editovat | editovat zdroj]

Datum Mítink Město Výsledek
11.5.2012 Qatar Athletic Super Grand Prix Katar Dauhá Výsledky
19.5.2012 Shanghai Golden Grand Prix Čína Šanghaj Výsledky
31.5.2012 Golden Gala Itálie Řím Výsledky
2.6.2012 Prefontaine Classic Spojené státy americké Eugene Výsledky
7.6.2012 Bislett Games Norsko Oslo Výsledky
9.6.2012 Adidas Grand Prix Spojené státy americké New York Výsledky
6.7.2012 Meeting Areva Francie Paříž Výsledky
13–14.7.2012 Aviva London Grand Prix Spojené království Londýn Výsledky
20.7.2012 Herculis Monako Monako Výsledky
17.8.2012 DN Galan Švédsko Stockholm Výsledky
23.8.2012 Athletissima Švýcarsko Lausanne Výsledky
26.8.2012 British Grand Prix Spojené království Birmingham Výsledky
30.8.2012 Weltklasse Zürich Švýcarsko Curych Výsledky
7.9.2012 Memorial Van Damme Belgie Brusel Výsledky

Vítězové[editovat | editovat zdroj]

Disciplína Zlatá medaile - Zlato Body
Muži
Běh na 100 m Jamajka Usain Bolt 16
Běh na 200 m Jamajka Nickel Ashmeade 15
Běh na 400 m Belgie Kévin Borlée 10
Běh na 800 m ETH Mohammed Aman 14
Běh na 1500 m Keňa Silas Kiplagat 16
Běh na 5000 m Keňa Isiah Kiplangat Koech 15
Běh na 3000 metrů překážek Keňa Paul Kipsiele Koech 20
Běh na 110 metrů překážek Spojené státy americké Aries Merritt 18
Běh na 400 metrů překážek Portoriko Javier Culson 16
Skok do výšky Spojené království Robert Grabarz 17
Skok o tyči Francie Renaud Lavillenie 24
Skok daleký Rusko Alexandr Meňkov 17
Trojskok Spojené státy americké Christian Taylor 19
Vrh koulí Spojené státy americké Reese Hoffa 24
Hod diskem Estonsko Gerd Kanter 19
Hod oštěpem Česko Vítězslav Veselý 14
Ženy
Běh na 100 m Jamajka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová 19
Běh na 200 m Spojené státy americké Charonda Williamsová 12
Běh na 400 m BOT Amantle Montshoová 20
Běh na 800 m Keňa Pamela Jelimová 16
Běh na 1500 m ETH Abeba Aregawiová 20
Běh na 5000 m Keňa Vivian Cheruiyotová 18
Běh na 3000 metrů překážek Keňa Milcah Chemos Cheywaová 12
Běh na 100 metrů překážek Spojené státy americké Dawn Harperová 16
Běh na 400 metrů překážek Jamajka Kaliese Spencerová 24
Skok do výšky Spojené státy americké Chaunte Howardová 17
Skok o tyči Německo Silke Spiegelburgová 16
Skok daleký Rusko Jelena Sokolovová 22
Trojskok Kazachstán Olga Rypakovová 24
Vrh koulí Nový Zéland Valerie Viliová 28
Hod diskem HRV Sandra Perkovićová 30
Hod oštěpem Česko Barbora Špotáková 26