Dexter Holland

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bryan "Dexter" Holland
Dexter Holland v roce 2009
Dexter Holland v roce 2009
Základní informace
Rodné jméno Bryan Keith Holland
Přezdívka Dexter
Narození 29. prosince 1965 (54 let)
USA Garden Grove, Kalifornie, USA
Žánry punk rock, alternativní rock
Povolání Muzikant, skladatel
Nástroje Kytara, zpěv, klavír, bicí
Aktivní roky 1984 - dosud
Vydavatelé Nitro
Epitaph
Sony BMG Music Entertainment
Columbia
Příbuzná témata The Offspring
Děti Lex Land
Layla
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bryan Keith „Dexter“ Holland (* 29. prosince 1965, Garden Grove, Kalifornie) je zpěvák a kytarista populární kalifornské punkrockové skupiny The Offspring. Je jeden ze zakládajících členů této skupiny a zúčastnil se nahrávaní všech devíti dodnes vydaných studiových alb. Debutové album později vydal pod vlastním nezávislým hudebním vydavatelstvím Nitro Records.

Studoval molekulární biologii na Univerzitě jižní Kalifornie, ale nezískal doktorát, protože upřednostnil hudbu. Mezi jeho zájmy patří snowboarding, surf a létání. Vlastní několik letadel; má i licenci na létání s nákladními letadly. V roce 2013 se uvádí jako doktorský student na Keck School of Medicine, kde je studentem pod vedením profesora Suraiya Rasheeda. V březnu 2013 byl spoluautorem studie v časopise PLoS One s tématem microRNA v genomu HIV.

V roce 1995 se oženil s Kristinou Luna, která se autorsky podílela na textu ke skladbě Session. S Kristinou Luna má dceru Alexu Holland, která se stejně jako Holland věnuje hudbě. Její umělecké jméno je Lex Land. V roce 2012 se s Kristinou Luna rozvedl, v roce 2013 se oženil s Amber Sasse.

Dexter vlastní svou značku chilli omáčky Gringo Bandito.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

The Offspring[editovat | editovat zdroj]

Holland je součástí všech devíti alb skupiny The Offspring

Hostování[editovat | editovat zdroj]

Vědecká kariéra[editovat | editovat zdroj]

Holland získal ještě před světovým úspěchem The Offspring titul Master of Science z molekulární biologie na University of Southern California. Poté se pokoušel o akademickou dráhu dalším studiem v Ph.D. programu, nicméně po úspěchu The Offspring se začal naplno věnovat hudbě a studia zanechal. V roce 1995 prohlásil v rozhovoru pro časopis Bravo[1], že ve 40 by byl raději profesorem na univerzitě než hudebníkem. Ke studiu se později vrátil a v roce 2013 publikoval spolu s dalšími autory článek ve vědeckém časopise Plos One s názvem „Identification of human microRNA-like sequences embedded within the protein-encoding genes of the human immunodeficiency virus“[2]. Tato studie popisuje použití výpočetních molekulárně biologických (in silico) přístupů k identifikaci podobných sekvencí mikroRNA v HIV. Tyto sekvence jsou navrženy tak, aby samy regulovaly přežití viru v hostiteli tím, že se vyhýbají imunitní odpovědi a tím ovlivňují perzistenci, replikaci a patogenitu HIV. Titul Ph.D. z molekulární biologie obhájil Holland 12. května 2017.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. An interview with Dexter Holland in Bravo. www.reocities.com [online]. [cit. 2018-03-16]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2013-12-15. 
  2. HOLLAND, Bryan; WONG, Jonathan; LI, Meng. Identification of Human MicroRNA-Like Sequences Embedded within the Protein-Encoding Genes of the Human Immunodeficiency Virus. PLOS ONE. 2013-03-08, roč. 8, čís. 3, s. e58586. Dostupné online [cit. 2018-03-16]. ISSN 1932-6203. DOI:10.1371/journal.pone.0058586. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]