DeviantArt

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
DeviantArt
Logo
Logo
Základní údaje
Datum založení7. srpna 2000
Adresa sídlaHollywood, Spojené státy americké
Charakteristika firmy
MajitelWix.com
Identifikátory
Oficiální webwww.deviantart.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

DeviantArt je online umělecká komunita. Poprvé byla spuštěna 7. srpna 2000 díky práci Scotta Jarkoffa, Matthewa Stephense a Angela Sotiry, který je nyní CEO.

DeviantArt si klade za cíl poskytnout prostor jakémukoliv umělci; fotografovi nebo spisovateli k publikování a diskuzi nad jejich dílem. Stránka obsahovala v srpnu 2010 přes 10 miliónu registrovaných uživatelů. Počet příspěvků přesáhl v srpnu 2010 100 miliónů.

DeviantArt nyní zobrazuje různé formy umění a kreativní tvorby zařazených do rozsáhlé struktury kategorií. Zobrazované umění sahá od fotografie po digitální umění, tradiční umění, literaturu a skiny. Stránka také poskytuje mnoho použitelných zdrojů ke stažení-například užitečné „stock“ fotografie, které jsou volně k použití do fotomontáží zveřejňovaných na DeviantArtu, tutoriály (návody), různé skiny pro přehrávače hudby, fonty (druhy písma) i 3D modely.

Stránky také slouží jako obchod s uměním, každý může svoji tvorbu prodávat vytištěnou na papíře, hrnku nebo např. podložce na myš. V současné době byl spuštěn obchod s DeviantWear, což je oblečení s logem a motivy DeviantArtu.

V České republice existuje server Humanart.cz s podobným zaměřením. Jeho rozsah je však podstatně menší.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]