Desigual

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Desigual
Logo
Logo
Fachada Sede Desigual Barcelona.jpg
Základní údaje
Právní forma společnost s ručením omezeným
Datum založení 1984
Adresa sídla Barcelona, Španělsko
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Oblast činnosti textilní průmysl
Produkty oděv
Identifikátory
Oficiální web www.desigual.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Desigual (v překladu ze španělštiny znamená „nestejný“) je výrobce a značka oblečení pocházející ze španělské Barcelony. Vyrábí dámské, pánské i dětské oblečení a různé doplňky. Od roku 2012 vyrábí také boty a od roku 2013 byla do výroby zařazena také kolekce bytových doplňků.

Společnost dosáhla v roce 2011 obrat 560 milionů eur.[zdroj?]. V tomto roce zaměstnávala 3000 lidí z 72 národností.[zdroj?]

Historie

Značka vznikla v roce 1984 ve Španělsku, které je v oblasti módy známé pro svůj patchworkový styl, intenzivní barvy, pestrobarevné oblečení a netradiční kombinace barev. Zakladatelem byl návrhář Thomas Meyer, původem ze Švýcarska.

Firmu vedl od roku 2002 až do ledna 2013 Manel Adell [1], jeho místo pak obsadil Manel Jadraque. V roce 2013 společnost rozšířila své působení do Číny.[2]

Spolupráce

Výrobce opakovaně spolupracuje se módním návrhářem Christianem Lacroix, který pro ní tvoří luxusní kolekce. Dalším partnerem značky je cirkus Cirque du Soleil, jejichž společná kolekce je tvořena cirkusovými motivy, malovanými artisty a pestrými barevnými variacemi.

Odkazy

Reference

  1. FashionMagazin.cz 31.7.2012, Manel Adell opustil společnost Desigual [1]
  2. Modniznacky.cz 28.7.2014, Desigual [2]

Externí odkazy