Deanne Bray

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Deanne Bray
Rodné jménoDeanne Bray
Narození14. května 1971 (53 let)
USA Conoga Park, Kalifornie
Alma materCalifornia State University, Northridge
ChoťTroy Kotsur (od 2001)
DětiKyra Monique Kotsur
Oficiální webwww.deannebray.com
Významné roleSue Thomas
Agentka Sue Thomasová
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Deanne Bray (* 14. května 1971 Kalifornie) je americká herečka. Sluchadlo má, protože je nedoslýchavá, ale je členkou komunity Neslyšících (kdyby byla neslyšící, její ztráta by byla nad 95% a sluchadlo by jí nepomáhalo)

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Deanne Bray se narodila v městečku Canoga Park, Los Angeles, Kalifornie. Většinu svého života strávila v jižní Kalifornii a poté ve Washingtonu se svojí matkou.

Deanne je naprosto hluchá na pravé ucho a v levém uchu má ztrátu sluchu 78dB, ve kterém používá sluchadlo pro neslyšící. Bez něj by vůbec neslyšela zvuk či něčí hlas. Od malička trénuje naslouchání a odezírání ze rtů, tak může velmi dobře komunikovat, psát plynně anglicky a používat znakový jazyk. Jejím prvním učitelem byl Lil Skinner, který jí od 3 let pomáhal se znakovou řečí. Naučila se perfektně odezírat a podařilo se jí zapadnout do života mezi zdravé lidi.

Deanne začínala hrát jako dospělý člověk, poté co byla objevena v hluché taneční skupině Prism West, se kterou vystupovala na festivalu Kalifornské univerzity.

Deanne Bray začala hostovat v různých show, včetně CSI: Crime Scene Investigation a Diagnosis Murder. Objevila se též v show pro neslyšící společnost Caption This. Nejvíce ji proslavila role Sue Thomas v seriálu Sue Thomas: F.B.Eye. V seriálu ztvárnila roli neslyšící ženy, která svoji kariéru postavila na vyšetřování případů pro F.B.I.

Mimo jiné, učila hluché a těžce neslyšící studenty středních škol matematiku a vědy v Kalifornii. Založila též program gramotnosti The Little Bookworm Club. Dokončila ho jako Mistrovství ve vzdělání. Tento program zahrnula do mnoho organizací a také slouží jako dodatek na desce rady v největší skupině neslyšících v Los Angeles.

Deanne Bray žije v Kalifornii se svým manželem Troy Kotsur. Troy je také hluchý, jeho jsme mohli též zahlídnout v seriálu Sue Thomas: F.B.Eye. V roce 2005 se jim narodila dcera Kyra Monique Kotsur.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Vedlejší role

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]