Data Display Debugger

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Data Display Debugger
DDD 3.3.11 Screenshot.png
VývojářGNU project
Aktuální verze3.3.12
Operační systémGNU/Linux, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, Tru64, UNIX
Vyvíjeno vC++
Typ softwaruGUI pro debugger
LicenceGNU GPL
Webhttp://www.gnu.org/software/ddd/
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Data Display Debugger (ve zkratce GNU DDD) je v informatice grafické uživatelské rozhraní, které je nadstavbou ladících nástrojů využívajících příkazový řádek, jako jsou GDB,[1] DBX, JDB, HP Wildebeest Debugger, XDB, Perl debugger, Bash debugger, Python debugger a GNU Make debugger.[2] DDD je část projektu GNU a je šířen jako svobodný software pod licencí GNU General Public Licence.

Technické detaily[editovat | editovat zdroj]

DDD obsahuje pokročilé funkce, jako je náhled zdrojového textu nebo zobrazení interaktivních grafických dat v podobě grafů. Pouhým kliknutím myši lze dereferencovát ukazatele nebo ukázat strukturovaný a roztříděný obsah, který je aktualizovaný po každém zastavení programu. DDD je využíván převážně v unixových systémech a jeho funkce jsou neustále vylepšovány mnoha dostupnými open source pluginy.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Data Display Debugger na anglické Wikipedii.

  1. MATLOFF, Norman; SALZMAN, Peter Jay. The Art of Debugging with GDB, DDD and Eclipse. [s.l.]: No Starch Press, 2008. ISBN 9781593271749. (anglicky) 
  2. GNU Project - Free Software Foundation (FSF). DDD - Data Display Debugger [online]. 05 May 2011 [cit. 2012-12-08]. Dostupné online. (anglicky)