Darth Vectivus

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Darth Vectivus
Informace
Druh člověk
Planeta původu neznámá
Pohlaví muž
Období Povstání Impéria
Příslušnost Sith
Řád Sithských lordů
Pozice Temný Pán ze Sithu
Sithský Mistr
Mistři neznámí
Učedníci neznámí

Darth Vectivus je postava ze světa Star Wars

Byl lidský Temný Pán ze Sith z času dávno před Darth Plagueisem. Byl chytrý a čestný muž a i jako uživatele temné strany, jeho disciplína a jeho obchodní etika mu umožnila zůstat čestným a spravedlivým, díky čemuž ho nelákala moc. Byl mírně obézní ale se spoustou svalů. Nosil vždy elegantní šaty a měl světelný meč se stříbrnou rukojetí na niž měl černé kameny posazené do řady.


Biografie[editovat | editovat zdroj]

Historicky je toho málo známo o muži, jež se stal Darth Vectivusem než se stal administrátorem dolů v asteroidu poblíž Bimmielu. Před tisíci lety byla energie temné strany tohoto asteroidu zvětšena poddruhem mynocků citlivých na sílu, hlavně temnou stranu. Jako Sílu cítící, Vectivus cítil energii v asteroidu a začal ji studovat, čímž získal zkušenosti a jisté nové síly. Potom, co energie temné strany pomalu začala všechny horníky měnit v šílence a množství rudy se začalo zmenšovat, Vectivus tiše doly zavřel. Poté co se ujistil, že důl je docela zapomenut a že vše co mohl se už z tamního místa naučil, vydal se hledat Sithy. O pár let později se vrátil na asteroid už jako pně vycvičený Sithský Lord. Vytvořil tam sídlo uprostřed energie temné strany.

Legenda o Darth Vectivusovi[editovat | editovat zdroj]

O staletí později se Temná Paní ze Sithu Lumiya přesunula do zbytků dolu nad Vectivusovým sídlem. Použila ji jako útočiště kde studovala Vectivuse a historii Sithů a Síly. V roce 40 ABY, Lumiya vzala Jacena Sola do Vectivusova bývalého domova, kde začala jeho cestu temnou stranou. Co se ukázalo jako Vectivusovo echo v Síle, popisovalo samo sebe jako „zbytek ducha“ Jediná informace, kterou duch poskytl, byla, že Vectivus zemřel před staletími. Jeho holokron později přešel do vlastnictví Nového Sithského Řádu. Ten pak holokron předal Aleemě Rar Po tom co byla Aleema obdarována Vectivusovím holokronem, bylo jí řečeno, že Nový Sithský Řád považoval Vectivuse za podvodníka navzdory tomu, že měl několik unikátních schopností. Tato víra, že Vectivus nebyl pravým Sithským Lordem může vysvětlit, že zůstal etický a nehledal galaktickou moc nebo způsob, jak zničit Jedie. Lumiya se už před tím odmítla připojit k Novému Sithskému Řádu, jinak známého jako Sithský Řád Jednoho, aby mohla cvičit Jacena Sola jako Sitha. Toto Řád Jednoho odmítl a tak je pravděpodobné, že Lumiya nesouhlasila s některými, ze zásad a učení tohoto Řádu. Nicméně ať opravdu věřila, že Vectivus byl Sithský lord, nebo pouze použila tento příběh aby přesvědčila Jacena, že Sith může být dobrý, zůstává nezodpovězeno. Sithský Řád Jednoho zničil Vectivusův asteroid navzdory moci temné strany, jež obsahoval, aby nepadl do rukou Jediů a sil Aliance.

Zdroj[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Temný Pán ze Sithus neznámým Mistrem
Předchůdce:
neznámí, nakonec Darth Cognus s neznámým učedníkem
? - ?
Darth Vectivus
Nástupce:
On sám
Temný Pán ze Sithu
Předchůdce:
On sám s neznámým Mistrem
? - ?
Darth Vectivus
Nástupce:
neznámý, nakonec Darth Plagueis

s Darth Sidiousem jako učedníkem